Essential po wielu szumnych zapowiedziach powoli zwija się z rynku. Najpierw dowiedzieliśmy się o anulowaniu Essential Phone 2, potem o zmianie taktyki i pracach nad urządzeniem raczej niekonkurującym ze smartfonem. Dziś firma przyznała się do kolejnej porażki, musi zwolnić wielu swoich pracowników.

Essential zwalnia pracowników

essential phone android pie

Essential właśnie pożegnał 30% swojej załogi. Pracę stracili głównie ludzie odpowiedzialni za sprzedaż i rozwój sprzętu. Firma zapewniła, że pomoże zwolnionym pracownikom w rozwoju przyszłej kariery. Swoje stanowiska zachowali np. ludzie z działów marketingu i rozwoju oprogramowania. W chwili obecnej Essential ma już tylko 120 pracowników, jeśli uwzględni się ambitne plany, to jest to bardzo mało.

Zobacz też: Essential Phone spektakularną klapą sprzedażową

Essential chce walczyć

Dlaczego firma zwolniła pracowników? Wszystko po to, aby przetrwać do czasu premiery nowego urządzenia. Prace nad takim już trwają, jednak tym razem ma to być rewolucja w dziedzinie oprogramowania i wykorzystania sztucznej inteligencji. Nie będzie rewolucyjnego sprzętu, więc pracowników z tamtego działu można było wyrzucić. Pytanie czy firma jeszcze zamierza tworzyć własny sprzęt, teoretycznie mogą zamówić go u chińskich podwykonawców. Nie da się ukryć, że Essential jest już w odwrocie. Ostre i nieprzemyślane słowa pana Rubina nie zmieniły tego, że na tę firmę nie ma miejsca.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.