ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi Mix 3 prezentuje się świetnie – kolejne zapowiedzi

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W tym miesiącu pozostały już tylko dwie, naprawdę istotne premiery. Jeszcze do niedawna myśleliśmy, że już OnePlus zamknie październik, ale w międzyczasie Xiaomi postanowiło ujawnić Mi Mix 3. Nie bez powodu dopiero teraz firma napędza oczekujących kolejnymi zapowiedziami – przede wszystkim zakrywa świetną konferencję Huawei z modelami Mate 20. Skoro mowa o napędzaniu, to przyjrzyjmy się kolejnym nowościom i smaczkom, które szykują Chińczycy.

Xiaomi Mi Mix 3 to kolejny rozsuwany smartfon, ale pierwszy z 10 GB RAM

W swoim poprzednim artykule o Xiaomi Mi Mix 3 nie byłem pewny, czy Chińczykom uda się spełnić to wszystko, co sugerowały poszczególne zapowiedzi. Jednak przez te kilka dni wiele się zmieniło i pojawiły się oficjalne potwierdzenia, że pojawi się modem 5G, jak i 10 GB RAM. Niemniej wciąż zagadką pozostaje, jak to firma rozwiąże – w końcu w oficjalnej specyfikacji Snapdragona 845 maksymalnie obsługiwana pamięć operacyjna to 8 GB. Mimo wszystko to poboczne wątpliwości, które niekoniecznie interesują klienta. Za to interesuje ich wygląd smartfona.

xiaomi mi mix 3 wyglad rozsuwany aparaty

Powyżej możecie niemalże w pełni ujrzeć Mi Mix 3 na pierwszej zapowiedzi w formie filmu. Pojawia się sugerowany wielokrotnie mechanizm do rozsuwania, ale wiele wskazuje na to, że nie będzie on automatyczny, jak w Oppo Find X, a dodatkowo będzie wysuwał cały wyświetlacz.

Dodatkowo powyższe nagranie zdradza, że na froncie, czyli wysuwanym elemencie pojawią się dwa aparaty – jeden z nich będzie miał matrycę 24 MPx. Co z samą jakością zdjęć? Ta też ma być wyraźnie ulepszona, co sugerują powyższe fotografie.

Zobacz też: Nokia wyznaczyła sobie cel – w drodze na szczyt!

Na deser sam ekran. Xiaomi najprawdopodobniej zrezygnuje z technologii LCD. Wręcz jest zmuszone do tego, jeśli Mi Mix 3 ma mieć czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem. Na to właśnie wskazują plotki, jak i na wzmiankę, że panel OLED dostarczy Samsung. Jego rozdzielczość ma wynosić 2340×1080, co sugeruje proporcje 19,5:9. Jest to niespotykana wartość, jak na model, którego ekran nie został pocięty.

źródło: Reddit, GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy