ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejny Sony Ericsson z Androidem – XPERIA Arc

Autor: Tomasz Halasz Kategoria: Newsy

Sony Ericsson ma zamiar wkrótce rozpocząć sprzedaż nowego smartfona z rodziny XPERIA. Tym razem będzie to model XPERIA Arc. Nie bez powodu został tak nazwany – arc to z języka angielskiego łuk, a jak widzimy na załączonym powyżej zdjęciu smartfona, tylna część obudowy ma właśnie taki kształt.

Urządzenie będzie wyposażone w system operacyjny Android w wersji 2.3 (Gingerbread) z zapewnioną aktualizacją do Honeycomb. Szczególną cechą nowego modelu SE jest ekran o przekątnej 4.2 cala oraz rozdzielczości 854×480 pikseli obsługujący w pełni multitouch i pokryty ochronną powłoką ze szkła mineralnego. Kamera o 8-megapikselowej matrycy wykorzystuje technologię BRAVIA Mobile, która zapewnia lepszą ostrość, jasność oraz pełnię barw, szczególnie przy nagrywaniu filmów.

Wymiary XPERII Arc są następujące: 125x63x9 mm, a grubość w zagłębieniu łuku wynosi zaledwie 8.7 mm. Urządzenie zostanie wyposażone w procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania wynoszącym 1 GHz, slot kart microSD oraz będzie obsługiwało transmisję danych w technologiach DLNA i HDMI. Zainstalowana fabrycznie bateria ma mieć pojemność 1500 mAh.

Sprzedaż nowego modelu Sony Ericssona ma być rozpoczęta jeszcze w tym kwartale. Cena jeszcze nie jest znana, pogłoski mówią, że będzie na tym samym poziomie jak cena modelu X10 w momencie jego premiery.

Poniżej znajdują się zdjęcia XPERII Arc oraz film prezentujący jej wygląd. Dodatkowo zamieszczamy też film ukazujący benefity technologii BRAVIA Mobile.

https://www.youtube.com/watch?v=BTmF5VcPxYc

Źródło: gagadget.ru

Sprawdź najnowsze wpisy