motorola-logo-a-google-companyPonad dwa tygodnie temu świat ujrzały zdjęcia zwiastujące nadchodzącą słuchawkę Motoroli, której zadaniem byłoby sprawdzenie czy mobilny rynek potrzebuje jeszcze fizycznych klawiatur QWERTY. Kolejny smartfon z serii Droid/Milestone ponownie robi szum w Internecie.

Poprzednim razem poznaliśmy niewiele informacji na temat samej specyfikacji urządzenia. Ze zdjęć wywnioskować się udało jedynie moduł NFC i bezprzewodowe ładowanie. Nie zabrakło również 5-rzędowej klawiatury QWERTY ukrytej w rozsuwanej obudowie. Więcej danych technicznych poznaliśmy razem z wyciekiem następujących fotografii do Internetu:motorola droid 5 milestone

motorola droid 5 photon q
motorola droid 5 photon q klawiatury

Drugie pozujące urządzenie na powyższych zdjęciach to Motorola Photon Q, która umożliwiła odkrycie przekątnej i rozdzielczości kolejnego smartfona z serii Droid, które wynoszą odpowiednio 4,3 cali oraz 720p. Pozostała specyfikacja nie napawa optymizmem i wygląda następująco:

  • dwurdzeniowy Snapdragon S4 Plus MSM8960 z Adreno 225;
  • 1GB RAM;
  • 16GB pamięci dla użytkownika;
  • slot na karty microSD.

Jeżeli spodziewaliście się topowego modelu to rozczarujecie się – Droid może powrócić na zupełnie inną półkę cenową. Czy jest to możliwe? W połączeniu z Androidem 4.0.3 wydaje się, że mamy do czynienia z jednym ze starych prototypów.

Szkoda, bo wiemy, że fizyczna klawiatura QWERTY ma wielu zwolenników, czyli popyt jest, a podaży brak. Nie zapowiada się, aby któraś korporacja zainteresowała się tym sektorem rynku, więc należy zadowolić się poprzednimi modelami Motroli z serii Droid/Milestone.

 

źródło: Phone Arena
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.