Procesory Exynos 5 Octa będą wykorzystywać wszystkie 8 rdzeni na raz

Newsy

samsung exynos 5 octa

Niedawno Samsung na swoim profilu na Twitterze, który skupia się na układach Exynos, ogłosił nadchodzące zmiany w autorskich procesorach. Już wiemy, że wtedy źle się domyślaliśmy, gdyż Koreańczycy właśnie zaprezentowali nowe możliwości obecnych Exynosów 5 Octa.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Wczoraj wstawiony filmik na YouTube ujawnia, co zostanie zmienione w znanych nam 8-rdzeniowych procesorach Samsunga z takich modeli jak Galaxy S4, Note 3, a także Meizu MX3. Na dzień dzisiejszy oprogramowanie sterujące sprawdzało priorytet procesu i wybierało które cztery rdzenie będą zarządzały zadaniem. Takie rozwiązanie w teorii pozwala na zaoszczędzanie energii.  Obejrzyjcie jednak filmik Samsunga zapowiadający nadchodzące zmiany:

W ostatnim kwartale bieżącego roku zostaną wprowadzone poprawki do Exynosów z serii 5 Octa umożliwiające wykorzystywanie wszystkie 8 rdzeni na raz. Zawiera się to we wsparciu dla technologii „big.LITTLE”. Niestety, ale Samsung nie określił czy nadchodzące zmiany zostaną zastosowane w znanych nam już dzisiaj modelach korzystających z układów Koreańczyków.

Niedługo procesor posiadający 72 rdzenie nie będzie nas dziwił tak jak dzisiaj ta ilość nie robi wrażenia przy omawianiu jednostek zarządzających grafiką. Jednak można zauważyć, że im lepsze podzespoły tym gorsza optymalizacja oprogramowania. Czy to aby na pewno dobry rozwój mobilnych technologii?

 

źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x