dynamic

Androidowe klawiatury w stosunku do swoich cross-platformowych przyjaciół (iOS, Windows Phone) mogą poszczycić się naprawdę niezłymi umiejętnościami przewidywania co naprawdę miałaś/miałeś na myśli klepiąc (lub przesuwając) swoim palcem po ekranie, wprowadzając niekoniecznie sensowny ciąg znaków. SwiftKey z którego korzystam na co dzień, gromadzi dodatkowo różne statystyki stając się coraz mądrzejszy, w znaczny sposób ułatwiając rozstanie z fizycznymi klawiaturami sprzed kilku lat.

Wygląda na to, że na horyzoncie pojawia się właśnie solidny konkurent dla wymienionej aplikacji. Dynamic Keyboard – bo o niej mowa, ma trafić do Google Play 14 września i ma zrewolucjonizować sposób wprowadzania znaków do urządzeń z systemem operacyjnym Android.  Całość przypomina mi sposób, w jaki wprowadza się cel podróży w nawigacji satelitarnej – tylko tam przy wprowadzaniu nazwy miejscowości litery pozwalające kontynuować tworzenie sensownej nazwy miasta pozostają aktywne, tak tu te litery zezwalające na budowę sensownego wyrazu powiększają się. Z resztą, poniżej można obejrzeć krótkie wideo demonstrujące sposób jej funkcjonowania:

Aplikacja ma działać zarówno na smartfonach jak i tabletach, a w sklepie Play ma debiutować w wielu językach, z mnogością różnokolorowych motywów oraz ogromem opcji pozwalających na maksymalną personalizację. Niestety, nie wiadomo nic na temat ceny.

Źródło: androidpolice.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek