ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung chwali się sprzedażą 38 milionów phabletów Note I i Note II – cel dla Note’a III ustalony

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung_Galaxy_Note_Logo

Samsung jest niezaprzeczalnym liderem rynku sprzedaży smartfonów z Androidem. Najpopularniejsze modele należą do serii Galaxy S i Galaxy Note. Z racji przedstawienia przez markę phabletu Note trzeciej odsłony, Koreańczycy podzielili się wynikami sprzedaży dotychczasowych modeli.

Dzisiaj poznaliśmy dwie bardzo interesujące liczby dotyczące świata phabletów i wiodącego wśród nich Samsunga. Pierwsza wynosi 38 milionów. Zgodnie z tytułem, tyle Note’ów pierwszej i drugiej odsłony razem udało się sprzedać. Po prostym przeliczeniu otrzymujemy 4,75 milionów sztuk urządzeń na kwartał. Wynik godny uwagi, ale pamiętajmy, że Note II potrzebował jedynie dwa miesiące od premiery, aby osiągnąć wynik pięciu milionów sprzedanych urządzeń przy dostępności w 128 krajach. Rok temu Samsung chwalił się wynikiem sprzedaży pierwszego Note’a wynoszący 10 milionów. Oznacza to, że przez rok sprzedano kolejnych 28 milionów phabletów.

Kolejną liczba wynosi 10 milionów. Tak prezentują się plany na sprzedaż właśnie zaprezentowanego Galaxy Note’a 3. Niestety, ale CEO Samsunga nie wyraził się zbyt precyzyjnie i nie określił przez jaki okres czasu Koreańczycy mają zamiar sprzedać taką ilość najnowszego phabletu marki.

Tym samym, znając plany dotyczące sprzedaży urządzenia Galaxy Gear, dowiedzieliśmy się, że Samsung planuje sprzedać od dwóch do trzech milionów sztuk inteligentnego zegarka swojej produkcji.

Koreańczycy ustawili sobie bardzo niski cel jeżeli spojrzymy na Note’a 3 i równocześnie mało realistyczny w przypadku Galaxy Gear, które w cenie blisko 1000 zł nie stanowi atrakcyjnej oferty dla potencjalnych klientów.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy