Od wielu miesięcy, jak nie lat kryptowaluty spisuje się na straty – balon pęknie, kursy padną, ale… mówić można tak w kółko. Niemniej to nie oznacza, że blockchain umiera. Wręcz przeciwnie, niektórzy dopiero zwiastują jego prawdziwy przyrost. Niemniej my analitykami nie jesteśmy, a tym bardziej ekspertami od kryptowalut i wszystkiego, co z nimi związane. Jednak HTC uznało, że na poważnie zainteresuje się tematem i stworzy dedykowanego smartfona. Dedykowanego, aby stać się Waszym cyber-portfelem. Co ciekawe, o HTC Exodus mogliśmy usłyszeć niemalże pół roku temu, kiedy pierwsze konkrety pojawiły się w Sieci. Tymczasem poznaliśmy oficjalny termin premiery tego urządzenia.

HTC Exudos nadchodzi – razem z nim Wasz prywatny portfel

View this post on Instagram

10.22

A post shared by Official HTC EXODUS (@htc.exodus) on

Na profilu na Instagramie oficjalnie pojawiło się konto HTC Exodus, jak i powyższa zapowiedź, która wskazuje, że stosowny model ujrzy światło dzienne 22 października, więc w kolejny poniedziałek. Czego spodziewać się po tym urządzeniu? Fani kryptowalut będą mogli mieć własny portfel, który może zostać odcięty od wszelkich chmur. Bezpieczeństwo to właśnie kluczowa cecha tego urządzenia. Nie, nie będzie to żadna koparka, jak niektórzy przewidywali. Exudos wykorzysta technologię TrustZone od ARM, czyli to już po stronie sprzętowej następuje zabezpieczenie. Niektórzy słusznie zwracają uwagę, co się stanie, jeśli sprzęt zostanie uszkodzony? Zapewne ta i inne wątpliwości zostaną wyjaśnione podczas premiery.

Zobacz też: Czy potrafisz żyć bez smartfona?

Niemniej, nie wiemy tak naprawdę nic o samym smartfonie. Powyższy film pokazuje, że urządzenie może mieć przezroczysty, szklany tył, który upodobali sobie ostatnio Tajwańczycy. Jednak czy będzie to HTC U12+ w przebraniu? Jest na to duża szansa. Należy spodziewać się wysokiej ceny, bo odbiorców z pewnością nie będzie wielu, a technologia swoje kosztuje.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.