Samsung kupił… drużynę w League of Legends

Mateusz Gadzina Mateusz Gadzina Newsy
SamsungGalaxyPro-GameTeam


Samsung jest obecny od dłuższego czasu na scenie esportowej. Organizacja turniejów oraz posiadanie w swoim portfolio drużyny Samsung Electronics Khan Pro-Game Team opiekującej się zawodnikami Starcrafta II to najwidoczniej niewystarczająca reklama. Pora uderzyć w kolejną bardzo popularną (o ile nie najpopularniejszą) esportową platformę.

Myślałem, że poza IFA i Uplinq nic mnie przez weekend nie zaskoczy. Myliłem się do czasu odwiedzenia forum teamliquid.net. Otóż okazuje się, że Samsung zdecydował się zmienić nazwę wspomnianej wcześniej organizacji Khan na Samsung Galaxy Pro-Game Team oraz przyjąć pod swoje skrzydła dwie drużyny: MVP Blue i MVP Ozone. Jeśli ktoś interesuje się sceną LoLa to uspokajam – składy obu zespołów nie zostaną zmienione przed najważniejszymi rozgrywkami tego sezonu. Dzięki wykupieniu tego drugiego zespołu, który od teraz występuję pod nazwą Samsung Galaxy Ozone, firma zaistnieje podczas światowych finałów Sezonu Trzeciego, gdzie pula nagród w tym roku wynosi 2 000 000$ (słownie dwa miliony dolarów). Ex-MVP Ozone jeszcze w starych barwach zapewnili sobie udział w turnieju finałowym, wygrywając po drodze koreański Spring Split i zajmując trzecie miejsce w Summer Split. Są także jednymi z kandydatów do walki o czołowe pozycje w rozpoczynających się już 15 września mistrzostwach.

roL6lzM

Jedna z francuskich stron przewiduje, że koszt „przejęcia” tych dwóch ekip wraz ze slotem na finały kosztował Samsunga od 300 000 do 500 000 dolarów. Profil jednego z europejskich graczy (Ocelote) ma w tym momencie blisko 290 000 polubień na FB. Wygrany w Sezonie Trzecim zgarnie połowę z dwumilionowej puli nagród. Takie liczby, w odniesieniu do dyscypliny która przez wielu nie jest uznawana jako sport, muszą robić wrażenie. Widać Samsung postanowił iść za ciosem i dalej penetrować kolejne rynki ze swoją reklamą. Zawodnicy LoLa korzystający z Galaxy S4 w trakcie mistrzostw i widoczne na biurkach inne urządzenia Samsunga? Przekonamy się już za tydzień.

źródło: teamliquid.net

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy