android 9 pie konfiguracja oficjalnie

Google nie dba o aktualizację Androida? To bzdura – to producenci nie dbają

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Fragmentacja Androida to ogromny problem dla wszystkich – Google, programistów, jak i samych użytkowników. Powtarzamy to wielokrotnie, ale też coraz częściej zwraca się uwagę na to, że ta część rynku zaczyna się dzielić. Zaczynamy rozróżniać poszczególne nakładki producentów, które coraz bardziej odizolowują się od pojęcia „Android”. Jakby nie patrzeć, Google robi dokładnie to samo. Niemniej to ma nikłe znaczenie dla programistów i odbiorców ich utworów.

Google naprawdę dba o swoich użytkowników

Wczoraj Kacper poinformował Was, że iOS 12 jest już na połowie urządzeń od Apple. Ok, w skali Androida to faktycznie dobry wynik. Jednak starszy wiceprezes Google, odpowiedzialny za sprzęt, zwraca uwagę na to, że już ponad 3/4 użytkowników Pixeli korzysta z Android Pie. Tak, tak, od razu zaznaczam, że mówimy o zdecydowanie mniejszej liczbie typów urządzeń, jak i samych egzemplarzy na świecie. Mimo wszystko to pokazuje też, jak małe znaczenie mają Pixele na rynku Androida, który jeszcze nie zauważył najnowszego systemu.

Zobacz też: Co szykuje Apple na premierę nowego iPada?

W takim razie, czy powinniśmy inaczej rozpatrywać fragmentację Androida? Nie, dopóki wszystkie jego odmiany łączy jeden mianownik – wspólny sklep i forma programowania. Można wiele tłumaczyć, ale co to za tłumaczenia, kiedy aplikacje i tak trzeba dostosowywać do tak pofragmentowanego ekosystemu.

źródło: Reddit, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy