exynos twitter

Obecnie patrząc na podzespoły wielu urządzeń z Androidem znajdujemy głównie układy jednego producenta, czyli Qualcomma. Oczywiście możemy mieć do czynienia jeszcze z Tegrą Nvidii, Atomem Intela i innymi, ale przy potędze Snapdragona konkurencja znika w tyle.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Samsung, czyli największy producent urządzeń z systemem Google, kilka lat temu zaprezentował swoją wersję układów zarządzających chociażby takimi modelami jak Galaxy S4 czy też najnowszymi Note 3 i Note 10.1. Jest to Exynos, którego poszczególne edycje możemy policzyć na palcach obu rąk. Obecnie najpopularniejszymi wersjami są: 5410 (SIV) i odświeżone 5420 (nowe Note’y).

Jednak Koreańczycy zapowiadają za pomocą swojego konta na Twitterze kolejną – jak to nazwali – ewolucję układów Exynos. Niestety nie znamy żadnych szczegółów, co do kierunku rozwoju. Samsung może pójść dwoma drogami. Pierwsza przewiduje dostosowanie procesorów do możliwości tańszych modeli typu mid-end, a może nawet i low-end. Z kolei druga ścieżka prowadzi do rozwoju obecnego modelu 5420 i umożliwienie korzystania z modułu LTE – obecnie Samsung zmuszony jest stosować Snapdragona 800, aby dać konsumentom łączność 4G w topowych słuchawkach.

Nie jest też powiedziane, że ma to być tylko jeden nowy układ. Być może będziemy mieć do czynienia z całą serią nowych procesorów. Jedyną wskazówką może być zdjęcie dołączone do tweeta zamieszczone na początku wpisu. Macie swoje pomysły?

 

źródło: GSMArena.com
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.