ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
play zasieg 4 sieci roaming krajowy

Początek końca zasięgu 4 sieci – Play stawia na swoim

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Jeszcze 15 lat temu nikt nie spodziewał się, że Wielka Trójka zamieni się w Wielką Czwórkę. Ba, jeszcze 10 lat temu wiele osób nie wierzyło, że Play, a wcześniej Netia Mobile, uda się zaistnieć na rynku. Nie ukrywam, że samemu patrzyłem na tego operatora przez pryzmat pomniejszych propozycji pokroju myAvon. Jednak z roku na rok Fioletowi udowadniali mi jak bardzo się myliłem. Niemniej przez te wszystkie lata jako główną wadę Playa wymieniano roaming krajowy, czyli korzystanie z infrastruktury innych operatorów. To dla wielu oznaczało chociażby problemy z Internetem czy też nawet połączeniami telefonicznym. Z czasem przerodzono to w zaletę marketingową – zasięg 4 sieci. Teraz Play stawia istotny krok w swoim rozwoju – oficjalnie ogłasza początek końca roamingu krajowego.

Koniec zasięgu 4 sieci to prostsze warunki i potencjalnie lepsze doświadczenia użytkowania

Dzisiaj Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play, podzielił się ze światem informacją, że operator rozpoczyna proces uniezależniania się do roamingu krajowego. Pilotażowy program rozpocznie się od centrum Poznania, gdzie w połowie listopada zniknie wsparcie roamingu krajowego. Oczywiście Play od dawna stawia swoją infrastrukturę, ale nie trudno ukryć, że jest to czasochłonny i drogi proces. Niemniej Fioletowi mają naprawdę ambitne plany – do końca 2020 roku sieć ma zapewniać ogólnokrajowe pokrycie za sprawą 9 tysięcy lokalizacji z najnowszymi stacjami bazowymi. Zabrakło jedynie informacji o tym, czy poprzez nowoczesność rozumie się 5G.

Zobacz też: To koniec wsparcia Chrome dla systemów starszych, niż Android KitKat.

Już dzisiaj Play się chwali, że ich własna sieć zapewnia wysokie transfery z jakością usług nierzadko lepszą niż u konkurencji. Czy tak faktycznie jest? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sami, jako użytkownicy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy