play zasieg 4 sieci roaming krajowy

Początek końca zasięgu 4 sieci – Play stawia na swoim

Newsy

Jeszcze 15 lat temu nikt nie spodziewał się, że Wielka Trójka zamieni się w Wielką Czwórkę. Ba, jeszcze 10 lat temu wiele osób nie wierzyło, że Play, a wcześniej Netia Mobile, uda się zaistnieć na rynku. Nie ukrywam, że samemu patrzyłem na tego operatora przez pryzmat pomniejszych propozycji pokroju myAvon. Jednak z roku na rok Fioletowi udowadniali mi jak bardzo się myliłem. Niemniej przez te wszystkie lata jako główną wadę Playa wymieniano roaming krajowy, czyli korzystanie z infrastruktury innych operatorów. To dla wielu oznaczało chociażby problemy z Internetem czy też nawet połączeniami telefonicznym. Z czasem przerodzono to w zaletę marketingową – zasięg 4 sieci. Teraz Play stawia istotny krok w swoim rozwoju – oficjalnie ogłasza początek końca roamingu krajowego.

Koniec zasięgu 4 sieci to prostsze warunki i potencjalnie lepsze doświadczenia użytkowania

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Dzisiaj Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play, podzielił się ze światem informacją, że operator rozpoczyna proces uniezależniania się do roamingu krajowego. Pilotażowy program rozpocznie się od centrum Poznania, gdzie w połowie listopada zniknie wsparcie roamingu krajowego. Oczywiście Play od dawna stawia swoją infrastrukturę, ale nie trudno ukryć, że jest to czasochłonny i drogi proces. Niemniej Fioletowi mają naprawdę ambitne plany – do końca 2020 roku sieć ma zapewniać ogólnokrajowe pokrycie za sprawą 9 tysięcy lokalizacji z najnowszymi stacjami bazowymi. Zabrakło jedynie informacji o tym, czy poprzez nowoczesność rozumie się 5G.

Zobacz też: To koniec wsparcia Chrome dla systemów starszych, niż Android KitKat.

Już dzisiaj Play się chwali, że ich własna sieć zapewnia wysokie transfery z jakością usług nierzadko lepszą niż u konkurencji. Czy tak faktycznie jest? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sami, jako użytkownicy.

 

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x