W końcu bez Windowsa! NAND dla HTC HD2

Sprite Newsy 2010-12-31

W dniu wczorajszym, legenda forum xda-developers, użytkownik Cotulla opublikował pierwszy, całkwicie natywny ROM z Androidem przeznaczonym dla HD2. Napisany przez niego „Loader” umożliwia całkowite usunięcie partycji przeznaczonej dla systemu Windows Mobile, dostosowanie jej do wymagań nowego systemu i ostatecznie wgranie Androida w pamięć ROM.

Użytkownik Cotulla wraz z DFT (Dark Forces Team) zapowiadał już od dawna taką możliwość, wczoraj plotki stały się prawdą. Natychmiastowo po upublicznieniu narzędzia MAGLDR zostały udostępnione różne wersje ROM typu NAND – począwszy od CyanogenMod 6.1, przez ROM z interfejsem MIUI, a skończywszy na klasycznum Sense UI z Desire i Sense UI HD z Desire HD.

ROMy typu NAND na obecną chwilę są w fazie beta, lecz ich działanie jest na tyle stabilne że sprzęt może być używany w codziennym zastosowaniu. Działają wszystkie funkcje, w związku z czym HTC HD2 w żadnym stopniu nie odbiega od pozostałych urządzeń, nawet może konkurować z telefonami z wyższej półki (HTC Desire, Nexus One, Galaxy S).

Prezent Noworoczny w postaci MAGLDR i ROMów NAND dla HTC HD2 otwiera nową erę – od dawna użytkownicy smartfonów marzą o możliwości samodzielnego decydowania o tym, jaki system operacyjny będzie pracował w ich telefonie.

Cotulla nie chce ujawniać szczegółów kolejnych swoich projektów, jednak możemy spekulować, że szykuje kolejny „wspaniały” prezent świąteczny (zgodnie z kalendarzem Prawosławnym) – w pełni działający port systemu Windows Phone 7 dla HD2. 

Jedno urządzenie o dobrych parametrach, trzy systemy do wyboru. Czyżby telefon idealny?

Instrukcja wgrania nowego obrazu oprogramowania dostępna jest na forum, w dziale przeznaczonym dla HTC HD2, oryginalny temat na xda-developers dostępny jest pod tym linkiem 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x