11 bit studios ogłosiło właśnie, że pracuje nad przełomową technologią graficzną na urządzenia przenośne z platformą Android. System ma zadebiutować w Anomaly 2, zapowiedzianej niedawno na Android i iOS kontynuacji bardzo popularnej serii gier w stylu „tower defense”.

anomaly

„Tego nie próbował jeszcze żaden developer – naszym celem jest dostarczenie PCtowej jakości grafiki na urządzenia Androidowe. Między innymi dlatego mix akcji i strategii Anomaly 2 jest postrzegana jako mobilny tytuł AAA. Gra jest dobrze zoptymalizowana na część z najmocniejszych urządzeń, ale na rynku jest ich dość dużo, zawierających różne procesory graficzne i używających różne sterowniki, co powoduje, że niemal niemożliwe jest uzyskanie potrzebnych informacji o nich. Dlatego postanowiliśmy stworzyć Anomaly 2 Benchmark, aby zaprosić Androidową społeczność do współpracy i wykonać wspólnie ten przełomowy krok.” – informuje Bartosz Brzostek, Dyrektor Technologiczny w 11 bit studios.

„Zaczynając pracę nad Anomaly 2 dla platform mobilnych początkowo planowaliśmy jak najbardziej zbliżyć się do jakości renderingu platform stacjonarnych. Podczas którejś narady Art Director, Przemek Marszał zaproponował by tę jakość pobić i wbudować w grę system oświetlenia obsługujących global illumination, którego gra na platformach stacjonarnych nie posiada. Ponieważ byliśmy świadomi, że Anomaly = jakość, wyzwanie zostało podjęte. Postanowiliśmy wyznaczyć nowy standard w jakości wizualnej gier na platformach mobilnych. (…) Benchmark, który zaprezentujemy wkrótce pokaże próbkę grafiki z Anomaly 2, przy okazji mierząc kilka istotnych parametrów pracy programu. Jeśli użytkownik wyrazi zgodę parametry te zostaną przesłane do naszego serwera, co pozwoli nam dotweakować finalną grę dla urządzeń, których nie posiadamy w studio. Wierzymy, że pomoc graczy pozwoli nam dostarczyć niespotykaną do tej pory jakość grafiki oraz zapewnić najlepszy możliwy experience grajacym w Anomaly 2.”

Wydaje się, że jesteśmy właśnie świadkami dość przełomowego wydarzenia. O ile Android zyskuje na popularności a na rynku pojawiają się takie urządzenia jak Nvidia Shield czy Wikipad, o tyle zapotrzebowanie na przyzwoitą porcję rozrywki z wykorzystaniem zielonego robota będzie wciąż rosła. Wideo poniżej prezentuje trailer Anomaly 2 dla urządzeń mobilnych, więcej informacji w linku źródła.


Źródło: 11 bit studios

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek