W jaki sposób korzystamy z laptopów?

Newsy

Każdy inaczej korzysta z posiadanego sprzętu. Jest to po części uzależnione od pracy, preferencji i wymagań. Huawei postanowił sprawdzić, jak duże są to różnice. Informacje te są cenne dla tego producenta, w końcu ma w swojej ofercie bogatą ofertę urządzeń Matebook.

Na kogo można podzielić typów użytkowników laptopów?

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Ludzie analizujący dane podzielili użytkowników na kilka typów. Tak prezentują się ostateczne wnioski:

  • Szefowie – ludzie wykorzystujący laptopy tylko do pracy. Liczy się dla nich bezproblemowa praca urządzenia, 46% zwraca uwagę na zamontowany procesor, 42% na ilość pamięci. Poza tym dbają o czystość.
  • Najlepsi przyjaciele – korzystają z laptopa tak długo, aż się zepsuje, są także wierni jednej marce. Najczęściej używają ich w domu, często jest to pokój gościnny. Około połowa przyznała, że ich laptop jest zakurzony.
  • Miłośnicy luksusu – podobnie jak w przypadku pierwszej grupy, dla nich także liczy się bezproblemowa praca urządzenia, jednak tylko 21% wykorzystuje go wyłącznie do pracy. W przeciwieństwie do najlepszych przyjaciół dbają o czystość laptopa, 68% także o porządek na pulpicie.
  • Artystyczne dusze – osoby głównie w młodym wieku. Liczą się dla nich unikatowe funkcje urządzenia i specyfikacja. Większość nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niego życia, dla połowy jest to główne źródło rozrywki, część także personalizuje obudowy np. naklejając dodatkowe naklejki.
  • Luzacy – ludzie nie znający się na technologiach, laptop jest im potrzebny do podstawowych czynności, nie przeszkadza im np. porysowana obudowa. 82% przyznało się, że zdarzało im się pić napoje nad klawiaturą.

Jakim użytkownikiem laptopa jesteś?

Długo się zastanawiałem i najbardziej pasuje do mnie kategoria najlepszego przyjaciela. Wiele się zgadza – laptop często jest zakurzony, jest naprawdę stary i nie zamierzam go wymieniać, w końcu działa. A jak jest u was?

Źródło: informacja prasowa. Dane były zbierane przez Ipsos wśród klientów polskich, austriackich i skandynawskich.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x