W jaki sposób korzystamy z laptopów?

Adrian Celej Newsy 2018-10-12

Każdy inaczej korzysta z posiadanego sprzętu. Jest to po części uzależnione od pracy, preferencji i wymagań. Huawei postanowił sprawdzić, jak duże są to różnice. Informacje te są cenne dla tego producenta, w końcu ma w swojej ofercie bogatą ofertę urządzeń Matebook.

Na kogo można podzielić typów użytkowników laptopów?

Ludzie analizujący dane podzielili użytkowników na kilka typów. Tak prezentują się ostateczne wnioski:

 • Szefowie – ludzie wykorzystujący laptopy tylko do pracy. Liczy się dla nich bezproblemowa praca urządzenia, 46% zwraca uwagę na zamontowany procesor, 42% na ilość pamięci. Poza tym dbają o czystość.
 • Najlepsi przyjaciele – korzystają z laptopa tak długo, aż się zepsuje, są także wierni jednej marce. Najczęściej używają ich w domu, często jest to pokój gościnny. Około połowa przyznała, że ich laptop jest zakurzony.
 • Miłośnicy luksusu – podobnie jak w przypadku pierwszej grupy, dla nich także liczy się bezproblemowa praca urządzenia, jednak tylko 21% wykorzystuje go wyłącznie do pracy. W przeciwieństwie do najlepszych przyjaciół dbają o czystość laptopa, 68% także o porządek na pulpicie.
 • Artystyczne dusze – osoby głównie w młodym wieku. Liczą się dla nich unikatowe funkcje urządzenia i specyfikacja. Większość nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niego życia, dla połowy jest to główne źródło rozrywki, część także personalizuje obudowy np. naklejając dodatkowe naklejki.
 • Luzacy – ludzie nie znający się na technologiach, laptop jest im potrzebny do podstawowych czynności, nie przeszkadza im np. porysowana obudowa. 82% przyznało się, że zdarzało im się pić napoje nad klawiaturą.

Jakim użytkownikiem laptopa jesteś?

Długo się zastanawiałem i najbardziej pasuje do mnie kategoria najlepszego przyjaciela. Wiele się zgadza – laptop często jest zakurzony, jest naprawdę stary i nie zamierzam go wymieniać, w końcu działa. A jak jest u was?

Źródło: informacja prasowa. Dane były zbierane przez Ipsos wśród klientów polskich, austriackich i skandynawskich. • Tomasz

  Lezy firmowy notebook w szafie. Jak remote desktop z desktopa do pracy nie zadziala, to na notebooku odpalam VPNa… A tak do powaznych rzeczy desktop, na codzien tablet, a poza domem smartfon.

 • mindla

  a) procesor ma ogromne znaczenie
  b) ssd to konieczność
  c) ilość ram jest istotna
  d) porządek na pulpicie mam, czyli tylko kilka ikon żadnych plików czy folderów
  e) laptop czysciutki wizualnie
  f) miałem już laptopy 4 producentów
  g) żadnego picia czy jedzenia przy laptopie

  Pewnie nie mieszczę się w chińskich kryteriach użytkowników laptopa.

  • Adrian Celej

   Przyjęło się, że pamięć to pamięć operacyjna, a pojemność dysku to pojemność dysku.

 • stark2991

  Wychodzi na to, że kategoria „miłośnicy luksusu” zawiera wszystkich, których nie da się sklasyfikować do pozostałych grup.