Nokia 7.1 to bardzo interesujący sprzęt. Dotychczas znaliśmy wyłącznie jej szczątkową specyfikację na papierze, ale nie wiedzieliśmy, jak owy smartfon stoi z rzeczywistą wydajnością. Na szczęście dziś pojawił się test Geekbench, który dokładnie pokazuje, jak radzi sobie tytułowy telefon.

Nokia 7.1 przetestowana w Geekbench – jak wyniki?

Nokia 7.1 jest smartfonem balansującym na granicy średniej i wysokiej półki. W jej wnętrzu znajduje się Snapdragon 710 wraz z towarzystwem 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Całość działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo, aczkolwiek znając HMD, aktualizacja do „ciacha” zostanie wypuszczona jeszcze pod koniec tego roku. W teście Geekbench figuruje Nokia X7, jednak jest to Nokia 7.1 pod inną nazwą, przeznaczona na rynek chiński. Oto jak w teście poradził sobie tytułowy smartfon:

nokia 7.1 geekbench

Zobacz także: Definitywny koniec gniazda słuchawkowego? Samsung też może z niego zrezygnować

Nokia 7.1 zdobyła 1827 punktów w teście jednego rdzenia i 5937 w teście wielordzeniowym, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Niestety wciąż nie jest jasne, kiedy opisywany smartfon zadebiutuje na rynku międzynarodowym. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo. A Wy czekacie na ten sprzęt? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.