ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
android 9 pie nieoficjalne oprogramowanie

Samsung poprzez Android Pie pokaże słabszym modelom nowości z flagowców

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Coraz więcej producentów wydaje Android Pie na swoje modele. Wyjątkowo dobrym tempem może pochwalić się OnePlus, jak i Nokia, nie zapominając o Essential, ale to już pierwsza klasa. Również Huawei zdaje się nie chce zostać daleko w tyle, choć Samsung najprawdopodobniej zamierza. Koreańczycy zdają się odrywać od tradycyjnych aktualizacji z uwzględnieniem wydań Androida, a stawiają na rozwój Samsung Experience. Widać to po zdecydowanie większym zaangażowaniu w swoją nakładkę – niczym w przypadku Xiaomi i MIUI. Dlatego też Koreańczycy poszczególne nowości dają flagowcom, a dopiero później słabszym modelom – niezależnie od bazowej wersji Androida.

Android Pie to dla Samsunga szansa na pokazanie słabszym modelom zmian z flagowców

Jak podaje Samsung – urządzenia, które otrzymają Android Pie będą mogły pochwalić się zmianami znanymi dotychczas z chociażby Galaxy S9, jak i Galaxy Note9. Mówimy o takich drobnostkach, jak automatyczna spacja po wpisaniu numeru, gdy korzystamy z metody swipe. Co więcej, sama klawiatura będzie mogła być „odrywana” od swojego standardowego miejsca. Jednak nie zabraknie też uzupełnienia dla modeli Dual SIM o wsparcie dla VoLTE i VoWIFI dla drugiej karty. Nie zabraknie też nowości z dyktafonu czy też galerii oraz możliwości czytania nazwy i numeru kontaktu dzwoniącego. Jak sam Android Pie będzie wyglądał w wydaniu Samsung Experience 10? Powyżej możecie zobaczyć zrzuty ekranu z ujawnionego wydania testowego dla Galaxy Note9. Tymczasem pamiętajcie, że podobne zmiany już poznaliśmy dla Galaxy S9.

Zobacz też: Huawei Y9 zaprezentowany!

Póki co Samsung milczy na temat otwartych testów, które były prowadzone w zeszłych latach. Niestety, próżno też wskazywać konkretne terminy wydania aktualizacji. Za to wiele źródeł wskazuje, że Koreańczycy nie będą się spieszyć i mogą czekać nawet do stycznia.

źródło: SamMobile, XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy