Nowe funkcje aparatu Pixel 3 też… zostały ujawnione

Łukasz Pająk Newsy 2018-10-07

Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek inny smartfon miał już tyle recenzji, jak i wrażeń z użytkowania, a jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany. To, co się stało w tym roku z nowościami Google to po prostu porażka. Za 2 dni poznamy serię Pixel 3, Pixel Stand, Pixel Slate, Home Hub oraz nowego Chromecasta i poboczne kwestie, jak nowe słuchawki czy wersje kolorystyczne głośników Home. Jednak skupmy się jeszcze przez chwilę na smartfonach. W końcu znajomość specyfikacji i wyglądu to nie wszystko – ważne są jeszcze sztuczki w oprogramowaniu.

„Instrukcja” pokazuje, co Pixel 3 będzie wyróżniać

Trzecia seria Pixeli będzie pierwszą, która postawi na dwa aparaty. Jednak w tym wypadku znajdą się one nad wyświetlaczem. Z tego też powodu pojawia się nowa funkcja, którą samo Google ogłosiło – Super Selfies. Jak się nie trudno domyślić, firma na nowo zapozna nas z robieniem zdjęć matrycami znad ekranu. Pojawić się ma szerokokątny obiektyw, wyjątkowa stabilizacja i różne inne zagrywki, które według Amerykanów sprawią, że zapomnimy o kijkach do selfie. Teraz dochodzi do tego „Top Shot”. W przypadku ujawnionej „instrukcji”, możemy się spodziewać, że smartfon będzie rozpoznawał, gdy ktoś mrugnął na zdjęciu lub przestał się uśmiechać. Po prostu z kilkunastu zdjęć będzie wybierane to najlepsze. W teorii.

Zobacz też: Jak sobie Xiaomi Mi 8 Explorer Edition poradził z torturami? 

Ściskanie krawędzi wciąż w głównej mierze będzie wykorzystywane do aktywacji Asystenta Google, ale pojawi się też… „Flip to Shhh”, czyli swego rodzaju nowy sposób na przełączanie urządzenia w tryb „Nie przeszkadzać”. Jeśli taka dawka zdaje się być dla Was zbyt duża, to spokojnie – Amerykanie wszystko powtórzą już 9 października.

źródło: 9to5Google • dominix1910

  mam nadzieje ze ta cena to w abo na rok, wyjdzie wtedy za zwyklego 700GBP, wiec pewnie bez planu bedzie za jakies 650, tak celowalem, tyle naszykowane, wiec mam nadzieje ze bedzie szybko pix3 do kupienia po prezentacji.

  • Mariusz

   Ciekawe gdzie będzie dostępny, też czekam na Pixela lub na 1+6t

   • dominix1910

    Ja akurat siedze w uk wiec prawdopodobnie bezposrednio ze sklepu google, tylko ciekawe czy od razu bedzie w sprzedazy czy tydzien pozniej lub dalej.
    Te zdjecia sa z sieci EE, a pix2 64gb jest w sklepie za 630GBP, mam nadzieje ze nie wyskacza z jakas cena 700++
    Jutro sie wszystko wyjasni 😉

 • Szymon Wilczyński

  A nie 9go października?