ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s10 czytnik linii papilarnych ekran

Samsung Galaxy S10 najbardziej inteligentnym smartfonem w historii firmy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Moda na sztuczną inteligencję dotarła do takiego poziomu, że nawet najprostsze aplikacje chwalą się tym, że wykorzystują maszynowe uczenie. Jakby nie patrzeć, to przyszłość, ale obecna forma często zdaje się być przewartościowana. Niemniej trzeba odróżniać pozytywne kroki naprzód w kierunku SI. Takimi na pewno są dedykowane jednostki obliczeniowe w układach scalonych, stosowanych w urządzeniach mobilnych. Zaczęło się od Huawei i ich zeszłorocznego Kirina 970. Tymczasem Galaxy S10 nie będzie gorszy – Exynos 9820 doczeka się swojego NPU.

Samsung Galaxy S10 z Exynos 9820 to dodatkowe możliwości dla sztucznej inteligencji

NPU, czyli Neural Processing Unit w najprostszym, możliwym tłumaczeniu pozwala wykonywać polecenia związane z maszynowym uczeniem. Porównać to można do dedykowanego układu do przetwarzania obrazu w Pixelach, który w głównej mierze uważany jest za źródło tak dobrej jakości zdjęć. Niemniej wróćmy do Samsunga. Koreańczycy już w zeszłym roku pośrednio chwalili się rozwojem NPU i wiele wskazuje na to, że Exynos 9820 zostanie wyposażony w taką jednostkę. Być może nawet więcej, niż jedną – w końcu w specyfikacji Kirin 980 znajdziemy dwa, dedykowane układy.

Zobacz też: Oto najważniejsze nowości minionego kwartału!

Ice Universe, który stanowi źródło tej informacji bardzo rzadko się myli. Jednak niewątpliwie Samsung przygotuje również wersję Galaxy S10 ze Snapdragonem 8150 (855). Jak się nie trudno domyślić, plotki o podobnym ruchu ze strony Qualcomma też już pojawiły się w Sieci.

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy