Mogłoby się wydawać, że na kilka dni przed konferencją Google już nic więcej nie da się ujawnić. Jednak Amerykanom już naprawdę niewiele tajemnic pozostało w zanadrzu. Seria smartfonów Pixel 3 nie jest nam obca, poznaliśmy Pixel Stand do nich, a także wiemy, że nadchodzi nowa wersja Chromecasta z Bluetooth i mikrofonem czy też nowe kolory głośników Home. Spodziewamy się również premiery inteligentnego wyświetlacza (Home Hub) oraz kolejnego urządzenia z Chrome OS na pokładzie. Ten ostatni właśnie trafił do Sieci – poznajcie Pixel Slate.

Google Pixel Slate to tablet z Chrome OS i wieloma dodatkami

google pixel slate chrome os

Nie byliśmy pewni, czy urządzenie z Chome OS od Google będzie laptopem czy tabletem. Teraz nie mamy, co do tego wątpliwości. Pixel Slate będzie pierwszym tego typu urządzeniem w historii Google, choć nie ogólnie. Jego celem jest zapewne konkurowanie z chociażby tabletami Surface od Microsoftu. W takim razie, co zaproponuje gigant z Mountain View? Przede wszystkim wyświetlacz o proporcjach 3:2, który będzie można obsługiwać stylusem. Nie zabraknie czytnika linii papilarnych, USB-C czy też dedykowanego przycisku do uruchamiania Asystenta Google.

google pixel slate chrome os

Nie mogło też zabraknąć klawiatury w formie etui. Jednak, co tym wszystkim będzie zarządzać? Spodziewamy się układu na bazie architektury ARM, więc Snapdragon 845 jest jak najbardziej typowany na jednostkę obliczeniową Pixel Slate.

Zobacz też: Na jakie nowości czekamy w październiku?

Kiedy premiera? Oczywiście 9 października razem z innymi nowościami, o których napisałem pierwszym akapicie. Jednak sama konferencja zdaje się pozostawać wyłącznie formalnością. Tak naprawdę wszystko, czego się spodziewamy zostało już odkryte, więc jeśli Google przedstawi faktycznie coś nowego to będzie to prawdziwa niespodzianka. Tylko, czy warto na to liczyć?

 

źródło: MySmartPrice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.