ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nintendo game boy classic etui patent

Nintendo patentuje nowe etui na smartfony – Game Boy powróci?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nintendo w Polsce nie jest popularne. Japończycy też niespecjalnie angażują się w promocję swoich produktów w naszym kraju, aczkolwiek nie da się ukryć, że to jedna z największych firm na świecie w swojej kategorii. Pokazuje to popularność konsoli Switch, która łączy w sobie domową rozgrywkę z użyciem bardzo zaawansowanych kontrolerów, jak i mobilne centrum gier. Jednak też wszelkie odświeżone wersje starych produktów z rodziny „Classic Mini” zdobyły ogromne uznanie. W takim razie, czemu nie przywrócić do życia kolejną markę – Game Boy?

Game Boy jako etui do smartfona – nowy patent Nintendo

nintendo game boy classic etui patent

To, co widzicie powyżej to nowy patent Nintendo zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych. Opisywany jest on jako etui nakładane na urządzenia elektroniczne z dotykowym wyświetlaczem. Co ciekawe, nie liczcie, że to będzie stylowy ochraniacz, bo tył urządzenia jest cały czas odsłonięty. Jednak zasada działania zdaje się być prosta. Widoczne klawisze będą współpracowały z panelem dotykowym urządzenia, a ekran smartfona prezentował rozgrywkę. Mogliśmy już spotkać się z podobnymi rozwiązaniami (pamiętacie SmarBoy?), więc też wiemy, jakich problemów nie da się uniknąć Nintendo. Przede wszystkim kompatybilność. Japończycy na pewno zdecydują się stworzyć swoje etui na najpopularniejsze i możliwie najbardziej uniwersalne urządzenia. Tym sposobem iPhone’y z pewnością zostaną uwzględnione.

Zobacz też: Xiaomi przyłapane na oszustwie w DxOmark!

Co ciekawe, we wniosku patentowym ani razu nie pada stwierdzenie Game Boy. Mało tego, nie pojawiają się też wzmianki na temat gier. Równie dobrze może się okazać, że Nintendo nie zdecyduje się na wdrożenie do produkcji takiego rozwiązania, a zablokuje konkurencyjne.

źródło: Polygon

Sprawdź najnowsze wpisy