Nokia znana jest z tego, że ochoczo i regularnie wspiera swoje smartfony – poprzez aktualizacje zabezpieczeń i aktualizacje do wyższych wersji systemu Android. Dopiero co Nokia 7 Plus otrzymała Androida 9 Pie, a tymczasem firma już zdradziła terminy, w których kolejne smartfony otrzymają najnowszą wersję Zielonego Robocika.

Jakie smartfony Nokii otrzymają w najbliższym czasie aktualizację do Androida 9 Pie?

Nokia wrzuciła do sieci ciekawą grafikę, która mówi jasno, kiedy nowe smartfony otrzymają upragnioną przez wielu aktualizację do Androida 9 Pie. Wynika z niej, że pierwsze w kolejce są modele Nokia 6.1 i Nokia 6.1 Plus – otrzymają „ciacho” już w tym miesiącu. Na szczęście na tym się nie kończy, bo firma podała także kolejne modele, które dostaną wspomnianą aktualizację w następnej kolejności.

nokia aktualizacje terminy

Zobacz także: Xiaomi Redmi Note 6 Pro już w Polsce. Pierwszy smartfon firmy z 4 aparatami

Tuż po wspomnianych modelach, Androida 9 Pie otrzyma Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco. Kiedy? Już w listopadzie. Niestety firma nie podała dokładnych dat wdrożenia opisywanej aktualizacji, aczkolwiek zakładam, że będzie to bliżej początku danego miesiąca, niż końca. Oczywiście nie są to wszystkie smartfony Nokii, które dostaną Androida 9 Pie. Nokia przecież jakiś czas temu zapowiedziała, że wszystkie jej produkty prędzej czy później dostaną tę aktualizację. To się chwali!

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.