Seria Galaxy J ma się bardzo dobrze. Nie zdziwiłbym się, gdyby były to najpopularniejsze modele Samsunga w Polsce, jak i wielu innych krajach. Niemniej nic nie twa wiecznie i w tym roku doskonale widać, że lider mobilnego rynku planuje kolejną, istotną zmianę w swojej nomenklaturze. Najbardziej pokrzywdzeni mają być właśnie fani rodziny Galaxy J, bo kolejne plotki wskazują, że zostanie ona uśmiercona.

Nowa strategia – Galaxy J odejdzie, żeby Samsung zaprezentował nowe litery alfabetu

Jak podaje Ice Universe, osoba świetnie rozeznana w świecie Samsunga, w przyszłym roku pożegnamy się z Galaxy J. W zamian Koreańczycy mają pokazać wiele nowych rodzin z kolejnymi literami alfabetu. Wstępnie zapowiada się to… negatywnie. W końcu nikt nie lubi dużych zmian, ale patrząc na obecne zamieszanie w rodzinie Galaxy A i ewidentny napór ze strony firm z Państwa Środka, to szykujmy się na nową strategię. Powinno być bardziej przejrzyście – to główny problem wielu producentów w nazewnictwie – doskonale wie o tym Xiaomi, które często losowo przydziela litery, bez ogólnego znaczenia.

Zobacz też: Odświeżony Messenger już pojawia się na smartfonach!

Póki co nie znamy szczegółów nowej strategii – wiemy, że zmienią się nazwy. Czy to oznacza, że dojdziemy do momentu, kiedy jedna litera to jeden model? Coś w rodzaju nomenklatury Sony? Momentami wydaje się to najbardziej sensowne, ale niekoniecznie w przypadku tak szerokiego wachlarza urządzeń, jakim może pochwalić się Samsung. Na ograniczenie portfolio nie nastawiałbym się.

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.