Alcatel-One-Touch-Hero-1

Kolejna porcja nowości, tym razem spod logo Alcatela. Producent ten zaprezentował dziś 2 bardzo ciekawe urządzenia: One Touch Hero, który z rysikiem schowanym w obudowie ma być bezpośrednią konkurencją dla linii Galaxy Note, oraz bardzo interesujący pod względem designu One Touch Idol Alpha.

Pierwszy z nich jest półkę wyżej umiejscowionym bratem Scribe HD. Jak już wspomniałem ma on być mocnym konkurentem dla Samsunga. Poza wyświetlaczem o przekątnej 6″ i rozdzielczości 1080p, urządzenie wyposażono w procesor quad-core o taktowaniu 1.5 GHz, 2 GB RAMu, 13 MP aparat z tyłu i  2 MP z przodu, a użytkownik do dyspozycji otrzyma 8 lub 16 GB pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą kart micro SD.

Z ciekawostek dla phabletu ma być dostępny flip-cover z diodami LED informującymi o oczekujących powiadomieniach. Poza tym dokupić można będzie etui z panelem e-ink pozwalające na czytanie ulubionych ebooków bez nadmiernego obciążania baterii. Najbardziej interesujące wydają się być jednak: piko-projektor oraz mini-słuchawka Bluetooth (na wzór HTC Mini+), które również będzie można opcjonalnie nabyć. Według informacji podanych przez producenta, smartfon ma zadebiutować w październiku. Ceny nie podano, jednak patrząc na specyfikację należy się domyślać, że nie będzie ona należeć do najniższych. Poniżej galeria zdjęć:

Alcatel-One-Touch-Hero-4
Alcatel-One-Touch-Hero-2

Drugim z przedstawionych urządzeń jest One Touch Idol Alpha. Nie da się ukryć, że ramka okalająca cały smartfon i będąca zarazem jedną wielką diodą powiadomień nadaję smartfonowi niebywałem designu. Poza tym na temat tego produktu nie wiadomo zbyt wiele. Jest jedno zdjęcie, ekran ma mieć wielkość 4.7″, a procesor to quad-core o częstotliwości 1.2 GHz. Kropką nad i jeśli chodzi o wygląd ma być grubość: 7.5 mm.

Alcatel One Touch Alpha
Alcatel One Touch Alpha

Smartfony od Alcatela zapowiadają się bardzo interesująco. Jeśli cena będzie na równie ciekawym poziomie, oba z nich mogą odnieść spory sukces sprzedażowy.

Źródło: androidandme.com