ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 3 xl

Pixel Mini? W co pogrywa Google?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Do konferencji Google pozostało 7 dni. Wtedy też oficjalnie poznamy to wszystko, co zdążyło już w pełni pojawić się w Sieci – Pixel 3, Pixel 3 XL czy też Pixel Stand. Zapewne nie zabraknie inteligentnego wyświetlacza – być może też z tej samej rodziny. Odświeżony ma zostać o nową wersję kolorystyczną głośnik Home Mini, a na deser mogą pojawić się nowe słuchawki. Inną, dużą nowością mogą być nowe Chromebooki czy też Pixelbooki. Jednak Google podgrzewa atmosferę pytając się o mały telefon, a w Sieci już zawrzało od plotek o kolejnym smartfonie – Pixel Mini. Może od razu Pixel XS?

Czy Pixel Mini w ogóle ma szansę ujrzeć światło dzienne?

google pixel 3 xl design budowa

Od dwóch lat Google skupia się na prezentacji dwóch smartfonów – bazowego oraz wersji XL. O ile w przypadku pierwszej generacji faktycznie skupiono się wyłącznie na wielkości wyświetlacza i akumulatora, to w drugiej zaszło więcej zmian. Ekran nie tylko urósł po przekątnej i zyskał wyższą rozdzielczość, ale też poszedł wraz z trendem proporcji 18:9. W tym roku może będzie podobnie, bo Pixel 3 XL otrzyma wycięcie, którego nie ujrzymy w bazowym modelu. Google z roku na rok może wprowadzać coraz większe różnice pomiędzy rodzeństwem z jednego roku.

Niemniej powyżej widzicie post Amerykanów na Instagramie, który zadaje bardzo proste pytanie – jaki smartfon jest zbyt mały? W końcu wiele osób narzeka na coraz to większe urządzenia, więc… tym sposobem pojawiło się od groma teorii o możliwości prezentacji kolejnego smartfona – Pixel Mini. Jednak czy ma to jakiekolwiek przełożenie na rzeczywistość? Nie sądzę, choć wciąż są nadzieje, że Google za tydzień będzie w stanie nas czymkolwiek zaskoczyć.

Zobacz też: Czy potrzebujemy jeszcze kompaktowych smartfonów?

Jakby nie patrzeć, Pixel 3 będzie niemalże identyczny w każdym wymiarze, co Pixel 2, a otrzyma o 0,5-cala większy wyświetlacz (5,45-cali). Jakby nie patrzeć, to już można potraktować za Mini, gdy porównamy nadchodzący model z pierwszym Pixelem XL. Tu różnice są wyraźne – na korzyść nowszej propozycji. Jednak Pixel Mini czy też Pixel XS to smartfon pokroju Galaxy S7 Mini, Galaxy S8 Mini, a nawet Galaxy S9 Mini – plotki ciekawe, wiele osób chciałoby, żeby taki smartfon powstał, ale czy ktoś by go kupił? Ktoś na pewno, ale niewiele wskazuje na to, że byłoby to opłacalne dla producenta. W tym tkwi brak odmian „Mini” na rynku.

źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy