Jakiś miesiąc temu Huawei zapowiedział EMUI 9.0, bazujące na Androidzie 9 Pie. Pierwszym smartfonem, który miał otrzymać nową aktualizację miał być nadchodzący Huawei Mate 20, jednak wygląda na to, że firma przygotowała niemałą niespodziankę dla właścicieli starszego Mate’a.

Huawie Mate 10 Pro otrzymuje Androida 9 Pie

Modele BLA-L09 i BLA-L29 Huawei Mate 10 Pro zaczynają już otrzymywać aktualizacje do Androida 9 Pie (wraz z EMUI 9.0) – na nasze szczęście, modele z tymi oznaczeniami były sprzedawane głównie w Europie, więc jest duża szansa, że właśnie Twój Mate 10 Pro już wkrótce otrzyma tytułową aktualizacje (lub już otrzymał – aktualizacja jest wypuszczana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie).

Zobacz także: Bycie domyślną wyszukiwarką na iPhone’ach jest dla Google’a bardzo kosztowne

Powołując się na źródło, EMUI 9.0 wprowadza m.in. nowe gesty i zaktualizowaną wersję GPU Turbo (2.0). Mniej istotne nowości to m.in. wsparcie dla notcha, jasność adaptacyjna i poprawki zabezpieczeń. Aktualizacja została oznaczona numerami BLA-L09C432E4R1P8B108 i BLA-L29C432E4R1P8B108 (w zależności od modelu). Obie ważą aż 2,2 GB.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.