android 9 pie konfiguracja oficjalnie

Huawei Mate 10 Pro zaczyna otrzymywać Androida 9 Pie

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Jakiś miesiąc temu Huawei zapowiedział EMUI 9.0, bazujące na Androidzie 9 Pie. Pierwszym smartfonem, który miał otrzymać nową aktualizację miał być nadchodzący Huawei Mate 20, jednak wygląda na to, że firma przygotowała niemałą niespodziankę dla właścicieli starszego Mate’a.

Huawie Mate 10 Pro otrzymuje Androida 9 Pie

Modele BLA-L09 i BLA-L29 Huawei Mate 10 Pro zaczynają już otrzymywać aktualizacje do Androida 9 Pie (wraz z EMUI 9.0) – na nasze szczęście, modele z tymi oznaczeniami były sprzedawane głównie w Europie, więc jest duża szansa, że właśnie Twój Mate 10 Pro już wkrótce otrzyma tytułową aktualizacje (lub już otrzymał – aktualizacja jest wypuszczana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie).

Zobacz także: Bycie domyślną wyszukiwarką na iPhone’ach jest dla Google’a bardzo kosztowne

Powołując się na źródło, EMUI 9.0 wprowadza m.in. nowe gesty i zaktualizowaną wersję GPU Turbo (2.0). Mniej istotne nowości to m.in. wsparcie dla notcha, jasność adaptacyjna i poprawki zabezpieczeń. Aktualizacja została oznaczona numerami BLA-L09C432E4R1P8B108 i BLA-L29C432E4R1P8B108 (w zależności od modelu). Obie ważą aż 2,2 GB.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy