Smartwatch Toq od Qualcomma dostępny w preorderze. Żywotność baterii ponad wszystko

Newsy

Qualcomm-Toq

Wszystkie oczy osób zainteresowanych branżą telekomunikacji mobilnej zwrócone były wczoraj na Berlin i odbywające się tam premiery. Jedną z ważniejszych była ta, na której poza Notem 3-ej generacji Samsung zaprezentował swój inteligentny zegarek o nazwie Galaxy Gear. Jest to niewątpliwie urządzenie obok którego nie da się przejść obojętnie. Posiada wbudowany ekran AMOLED, który jednak przez większość czasu pozostaje nieaktywny i trzeba go wybudzić, gdy chcemy z niego skorzystać.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Qualcomm Toq to znacznie inny produkt. Zastosowano w nim procesor Cortex M3 200MHz, czyli słabszy niż ten, który znajdziemy w zegarku Samsunga. Różni się również rodzaj wyświetlacza – i to jest chyba najistotniejsza z różnic jakie dzielą Toq od konkurencyjnych produktów, ponieważ zastosowano tu technologię zwaną „Mirasol” charakteryzującą się mniejszą częstotliwością odświeżania. Jest to rozwiązanie pokrewne do e-ink znanego głównie z czytników ebooków. Ten typ ekranu wyświetla obraz w kolorze, ponadto charakteryzuje się doskonałą widocznością przy świetle słonecznym i co najważniejsze: bardzo małym zapotrzebowaniem na prąd, co przełoży się bezpośrednio na żywotność baterii.

Jako opcje dostać mamy zestaw słuchawkowy Bluetooth. Oba urządzenia mogą być ładowane bezprzewodowo, a etui w którym otrzymamy Toqa ma spełniać funkcję ładowarki. Więcej informacji możecie znaleźć na stronach Qualcomma oraz oficjalnym fanpage zegarka. Cena kształtuje się na poziomie 300$, a funkcjonalność prezentuje poniższe wideo:

Źródło: androidandme.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x