ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Toshiba TransferJet – przesyłanie danych szybsze niż kiedykolwiek!

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Newsy
transferjet-2-640x425

Równolegle do targów IFA w Berlinie, w San Diego odbył się event organizowany przez Qualcomm. Pojawiło się tam kilka ciekawych rozwiązań, a niewątpliwie jednym z nich jest Toshiba TransferJet.

Jak wszyscy dobrze wiemy przesył plików przez NFC jest wygodnym rozwiązaniem. Problemy zaczynają się pojawiać wtedy, gdy chcemy wysłać plik zajmujący kilkadziesiąt megabajtów. W pewnym stopniu sytuację rozwiązuje S-Beam oferowany przez Samsunga, który do transmisji wykorzystuje Wi-Fi.

Uproszczeniem tych problemów może być właśnie system zaprezentowany przez Toshibę. Podczas gdy używając S-Beam możemy wysłać dane maksymalnie z prędkością  20 Mbps, TransferJet oferuje około 375 Mbps – czyli prawie 20 razy tyle. Urządzenie działa podobnie jak NFC – należy zbliżyć odbiornik i nadajnik do siebie by rozpocząć przesyłanie danych. Poniżej możecie zobaczyć hands-on wykonany przez redaktorów phandroid.com:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=PGsWekgzGEA]

Aktualnie Toshiba zaprezentowała kilka wersji tego adaptera: USB, microUSB. Dostępna jest również wersja modułu wbudowana w kartę microSD. Co ważne, system nie jest przeznaczony dla klientów końcowych.

Producent ma nadzieję wprowadzić to rozwiązanie na szeroką skalę wśród producentów elektroniki jako kolejny sposób łączności. Wydaje się, że rozwiązanie zostanie przyjęte. W końcu możliwość przesłania np. filmu w jakości i rozmiarze DVD Video w niecałą minutę mogłoby być niezwykle przydatne w niektórych przypadkach.

Źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy