Toshiba TransferJet – przesyłanie danych szybsze niż kiedykolwiek!

Grzegorz Kaczmarek Newsy 2013-09-05

transferjet-2-640x425

Równolegle do targów IFA w Berlinie, w San Diego odbył się event organizowany przez Qualcomm. Pojawiło się tam kilka ciekawych rozwiązań, a niewątpliwie jednym z nich jest Toshiba TransferJet.

Jak wszyscy dobrze wiemy przesył plików przez NFC jest wygodnym rozwiązaniem. Problemy zaczynają się pojawiać wtedy, gdy chcemy wysłać plik zajmujący kilkadziesiąt megabajtów. W pewnym stopniu sytuację rozwiązuje S-Beam oferowany przez Samsunga, który do transmisji wykorzystuje Wi-Fi.

Uproszczeniem tych problemów może być właśnie system zaprezentowany przez Toshibę. Podczas gdy używając S-Beam możemy wysłać dane maksymalnie z prędkością  20 Mbps, TransferJet oferuje około 375 Mbps – czyli prawie 20 razy tyle. Urządzenie działa podobnie jak NFC – należy zbliżyć odbiornik i nadajnik do siebie by rozpocząć przesyłanie danych. Poniżej możecie zobaczyć hands-on wykonany przez redaktorów phandroid.com:

YouTube Preview Image

Aktualnie Toshiba zaprezentowała kilka wersji tego adaptera: USB, microUSB. Dostępna jest również wersja modułu wbudowana w kartę microSD. Co ważne, system nie jest przeznaczony dla klientów końcowych.

Producent ma nadzieję wprowadzić to rozwiązanie na szeroką skalę wśród producentów elektroniki jako kolejny sposób łączności. Wydaje się, że rozwiązanie zostanie przyjęte. W końcu możliwość przesłania np. filmu w jakości i rozmiarze DVD Video w niecałą minutę mogłoby być niezwykle przydatne w niektórych przypadkach.

Źródło: phandroid.com • Sykes

  Czy aby na pewno S-Beam zapewnia tylko 20Mbit/s?
  Przeciez ta technologia uzywa Wi-Fi Direct. Łącząc ze sobą dwie S4 mamy nawet 802.11ac.

  Ktoś mnie poprawi bądź utwierdzi?

 • the_bart123

  Phi tam – temu wole iPhone i jego przesyl plikow poprzez standardowe WiFi (wiare spazmujaca sie Bluetooth podziwiam – za mulowatos takiego przesylu plikow – obecnie ja przesylam po pare SETEK MB – czasami GB)

  Predkosc jakos 100Mbit to kompromis za nie placenie za durne dodatkowe urzadzonka ktorych NIGDY nie ma sie przy sobie jak sa potrzebne

  • fyme

   Napisał koleś który potrzebuje karton protez znaczy przejściówek do swojego „amejzingu” Po co w ogóle tu wypisujesz te brednie. Nie możesz się uwypuklać na amejzingowym forum?

 • Dubler

  Kto was angielskiego uczył… żeby 375 i 357 mylić to trzeba chyba na poziomie gimbazjum być.

  • Grzegorz Kaczmarek

   Proszę o wyjaśnienie co ma angielski do liczb 375 i 357? 😀 Dane ze źródła mówią o 357, to prawie 18-razy tyle. Zaokrągliłem do pełnej dwudziestki żeby lepiej zobrazować różnicę, jeśli kogoś tym uraziłem to bardzo bardzo przepraszam.

   • Dubler

    angielski ma do tych liczb nic innego jak słuchanie ze zrozumieniem. Proszę posłuchać konkretnie od 1:26 kilka razy, a jak to nadal nic nie da proszę zajrzeć na specyfikacje http://www.toshiba-components.com/transferjet/

    • Grzegorz Kaczmarek

     Hmm faktycznie. Jeśli chodzi o wideo to nie wsłuchiwałem się zbyt intensywnie a zasugerowałem się błędną informacją podaną przez phandroid.com. Dziękuję za poprawkę drogi Czytelniku 🙂 Pozdrawiam!x