ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lenovo elastyczny telefon smartfon

Lenovo pokazało elastyczny telefon – czy to będą takie potworki?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wiele firm oficjalnie wypowiada się na temat elastycznych smartfonów, a o jeszcze większej liczbie producentów się plotkuje w tych kwestiach. Samsung czy Huawei – która firma będzie pierwsza? Może jednak Lenovo? Zapowiedzi mamy od groma, ale właśnie Chińczycy niedawno pokazali swój prototyp na model z wyginanym wyświetlaczem, jak i częścią budowy na zgięciu. Efekt jest dosyć nietypowy, ale powtarzam – to prototyp.

Prototyp Lenovo pokazuje wyłącznie zginany wyświetlacz z obudową

Pierwsze wzmianki o tym, że Lenovo jest zainteresowane elastycznymi wyświetlaczami pojawiły się w 2016 roku, kiedy to firma na Tech Worlds pokazała kilka prototypów tego typu urządzeń. Możecie je zobaczyć powyżej, a tymczasem oto najnowszy prototyp:

Czy rozwój jest widoczny? Niewątpliwie zmniejszyły się ramki, ale odnoszę wrażenie, że o ogromnym postępie nie możemy mówić. Niemniej właśnie w tym stylu należy spodziewać się nowych urządzeń – łamane w pół, aby ich wysokość była zmniejszana. Widać również różne, czarne punkty na ekranie, w tym jeden na zgięciu, co przypomina, że trwałość tego typu produktów stanowi największy problem dla inżynierów.

Zobacz też: Wielozadaniowość może być lepsza.

Niemniej Lenovo zapowiada, że zdecydowanie więcej ujrzymy już w październiku. Zapewne będzie to kolejny prototyp, który zostanie pozbawiony niektórych błędów, bo na finalny produkt jeszcze za wcześnie. Chyba, że firma celowo pośrednio przedstawiła starszą generację i już jest gotowa – to niewątpliwie byłoby ogromne zaskoczenie.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy