Rankingi DxOMark mają nam pokazać, który smartfon ma lepszy aparat. Jednak nie od dzisiaj wiemy, że należy podchodzić do tych wyników z przymrużeniem oka. Niedawno do Sieci trafiła punktacja wielu urządzeń, które nie zostały zaprezentowane, co też firma uznała za nieudaną manipulację. Jednak to akurat najmniejszy problem DxO, jeśli chodzi o wiarygodność wyników. Niejednokrotnie zaznaczaliśmy, że świetne wyniki można pośrednio kupić, ale dotychczas próżno było złapać kogoś na gorącym uczynku. Do teraz, gdy Xiaomi zapomniało usunąć pewne szczegóły z bibliotek w Mi 8.

Xiaomi Mi 8 z wysoką i oszukaną oceną w DxOMark

xiaomi mi 8

Jeszcze nie tak dawno temu Chińczycy nie byli uważani za producenta dobrych smartfonów do zdjęć. Poszczególne modele były, co najwyżej przeciętne. W ostatnich generacjach wyraźnie się to zmienia – jakość szybuje w górę, a wyniki w DxOMark wręcz powalają na kolana. Mi 8, który został przyłapany na oszustwie, zdobył 99 punktów, co pozwoliło Xiaomi wyprzedzić takie modele, jak Google Pixel 2 czy też Samsunga Galaxy Note8.

xiaomi mi 8 dxomark oszustwo

Jednak powyższy zrzut ekranu, analizujący biblioteki aparatu, dobitnie pokazują, że Chińczycy przygotowali oprogramowanie na testy DxOMark. W ten sposób Xiaomi nauczyło aplikację, aby ta wykrywała poszczególne scenerie używane przez DxO i odpowiednio dostosowywała ostrość, kontrast, jak i inne parametry.

Zobacz też: Samsung Galaxy S7 Edge eksploduje – co się za tym kryje?

Oczywiście już znalazło się wielu przeciwników tej teorii – w końcu po co Xiaomi miałoby zostawiać taką notkę w kodzie? Nie jest to komentarz, gdyż te są usuwane na etapie kompilacji. Być może Chińczycy wydadzą odpowiednie oświadczenie w tej sprawie, na które niewątpliwie wiele osób czeka.

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.