Od oficjalnej premiery Android Pie minęło już wiele dni, tygodni, jak i miesięcy. Jednak producenci nie spieszą się z wdrożeniem tej wersji oprogramowania na swoje urządzenia. To już standard i okazuje się, że projekt Treble daje ogromne możliwości, ale to i tak za mało dla największych firm. Na palcach jednej ręki jesteśmy w stanie policzyć, którzy producenci wydali Ciastko – są to siłą rzeczy Google, niespodziewanie Essential Phone i od niedawna OnePlus. Teraz do tego grona dołączają Finowie, którzy postanowili, że to Nokia 7 Plus jako pierwsza z ich portfolio pozna, czym jest Android Pie.

Nokia 7 Plus już z oficjalnym i stabilnym Android Pie

Po wielu miesiącach testów Androida P, kilku wydaniach po premierze Pie, Finowie przepraszali, że tak długo każą czekać na nowe oprogramowanie. Jednak dzisiaj oficjalnie można napisać, że Nokia 7 Plus została zaktualizowana do nowej wersji oprogramowania. Koniec z testami, czas najwyższy na wersję stabilną, teoretycznie pozbawioną błędów. Czemu wybór padł na ten, a nie inny, lepszy model? W końcu jest Nokia 8 Sirocco, zwykła Nokia 8 – oba urządzenia są wyżej w portfolio.

nokia 7 plus

Jednak Nokia 7 Plus jest zdecydowanie popularniejsza i to najprawdopodobniej okazało się kluczowym wyznacznikiem. Sam smartfon broni się świetnym stosunkiem jakości do ceny, co też potwierdza nasza recenzja.

Zobacz też: Co przyniesie najnowsza aktualizacja Windowsa 10?

Oczywiście już dzisiaj możecie sprawdzać, czy Wasz egzemplarz otrzymał Android Pie, ale miejcie na uwadze, że nie wszyscy od razu otrzymają tę aktualizację. U niektórych może pojawić się z opóźnieniem – szczególnie będzie ono widoczne, jeśli kupiliście smartfona u operatora.

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.