Nagrobek w kształcie iPhone’a? Takie rzeczy tylko w Rosji…

Newsy

Czasem uważam, że nic mnie już nie zdziwi. Zawsze jednak znajdzie się coś, co zaskoczy każdego, w tym mnie. Takim czymś jest np. postawienie nagrobka na cmentarzu w rosyjskim mieście Ufa inspirowanego bryłą… iPhone’a.

Nagrobek w kształcie iPhone’a

Nie wiem jak trzeba wielbić sprzęty z nadgryzionym jabłkiem, aby po śmierci otrzymać coś takiego. Widoczny na powyższym zdjęciu nagrobek postawił ojciec zmarłej 25-letniej Rity Szemejawej. To lekko powiększona bryła iPhone’a 6. Zadbano o najmniejsze szczegóły, takie jak maskownica głośnika, napis iPhone, logo Apple i obiektyw aparatu. Pomysłodawca pomnika nie chciał komentować sprawy, jednak dziennikarz z rosyjskiego portalu Ufa1 zadzwonił do firmy tworzącej tego typu pomniki. Wykonanie go nie jest żadnym problemem, koszt to 104 tysiące rubli, w przeliczeniu około 5800 zł czyli bardzo tanio, mniej więcej tyle ile nowy iPhone.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Z jakiego smartfona korzysta Władimir Putin? Odpowiedź zaskakuje…

Są pewne granice

W pewnych sytuacjach wymaga się odrobiny powagi. Patrząc na powyższe zdjęcia wiem, że gdzieś jej zabrakło. iPhone nie jest cudem techniki, to produkt pewnej firmy, kawałek metalu, szkła i elektroniki. Widząc omawiane zdjęcia można odnieść wrażenie, że dla kogoś był to jakiś obiekt kultu, wyznacznik pozycji społecznej. Czy na pewno o to chodzi?

Źródło: Ufa1, Twitter @ntvru


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x