ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 3 xl bezprzewodowe ladowanie android p

Oto Google Pixel Stand, czyli Amerykanie przywracają zabite funkcje

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wielkimi krokami zbliża się październik, który zapowiada się imponująco. Przyznaję szczerze, że nie spodziewałem się, iż będzie on aż tak napięty pod względem ciekawych premier. Do przedstawienia swoich nowości szykują się Google, OnePlus, Huawei, Nokia, LG, Samsung i Razer. Jakby nie patrzeć, każda z tych firm ma ujawnić coś wyjątkowego, jak na ten przeciętny rok. Nowości technologicznych pojawiło się wiele, ale w gruncie rzeczy nie były one szeroko dostępne. Niemniej przyjrzyjmy się temu, który ma najwięcej do powiedzenia w świecie Androida. Seria Pixel 3 to już niemalże oficjalne urządzenia, ale to nie oznacza, że Google jeszcze nie szykuje nowości. Nadchodzi Pixel Stand, czyli bezprzewodowe ładowanie wraca do łask.

Pixel Stand to bezprzewodowa ładowarka, która zamieni smartfony w inteligentne wyświetlacze

google pixel stand

Google przywraca bezprzewodowe ładowanie do swoich smartfonów. Indukcja już była znana serii Nexus – modelom Nexus 4 i Nexus 5, ale w ostatnich reprezentantach urządzeń tej rodziny (Nexus 5X i Nexus 6P) odpowiedniej cewki zabrakło. Amerykanie tłumaczyli się, że niepotrzebnie zwiększyłaby ona grubość urządzeń, a wprowadzenie USB-C rozwiązywało największe problemy wcześniej stosowanego MicroUSB – szybkość ładowania i wygodę użytkowania. W pierwszych dwóch generacjach Pixeli też nie pojawiła się technologia Qi, ale ta wróci w modelach Pixel 3 i Pixel 3 XL. Dlaczego? Widoczny powyżej Pixel Stand ma mieć jedną funkcję – zamienić smartfony w inteligentne wyświetlacze z Asystentem Google na pierwszym planie. Takie urządzenia już istnieją, czego pierwszym przykładem jest Lenovo Smart Display.

Zobacz też: Samsung już testuje Android Pie – poznajcie Samsung Experience 10.

Ot, prosta rzecz, a może cieszyć. Oczywiście sama funkcjonalność została ujawniona jeszcze przed oficjalną premierą Android Pie. Pixel Stand nie będzie niczym wyjątkowym – ot, zwykła ładowarka indukcyjna, która po wykryciu przez oprogramowanie wymusi aktywację odpowiedniego trybu. Zapewne nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ten włączyć z wykorzystaniem przewodowych rozwiązań ładowania akumulatora, jak i pracy na samej baterii.

źródło: My Smart Price

Sprawdź najnowsze wpisy