Na początku zaznaczę, żebyście zamieszczonego newsa traktowali z dużą dawką dystansu i wrzucam go bardziej jako ciekawostkę. Otóż pewien Blogger z Weibo z ponad 1 mln obserwujących twierdzi, że ma wyniki nadchodzących urządzeń z DxOMark. Przypomnę, że portal ten zajmuje się między innymi oceną aparatu w smartfonach. Ostatnio DxOMark przyznało, że firmy wykładają pieniądze na stół, aby specjaliście przetestowali urządzenie.

DxOMark – potężny wyciek, ale czy prawdziwy?

Wracając jednak do wycieku, jaki miał miejsce na Weibo, znajdują się na nim nadchodzące flagowce i nowe iPhone’y. Zrzut ekranu zawiera wyniki aparatów: Apple iPhone Xs Max, iPhone Xs, Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro, OnePlus 6T i Google Pixel 3. Z jednej strony jest to nieprawdopodobne, z drugiej producenci zapewne dają różnym portalom branżowym urządzenia do testowania przed premierą. Z uwagi na to, że prawie wszystkie urządzenia (poza iPhone’ami) zostaną zaprezentowane już w pierwszej połowie października (Mate 20 – 16 października), istnieje cień szansy, że wyciek jest prawdziwy. Jeśli tak, to widać wyraźnie, który producent wychodzi przed szereg w kwestii fotografii mobilnej. Jest to Huawei z modelem Mate 20 Pro, ba nawet kilkumiesięczny model P20 Pro nie został pobity. Jeśli wierzyć wyciekowi to dopiero trzecią lokatę okupuje Google Pixel 3, a szóstą iPhone Xs Max i Xs. Słaby wynik osiągnął OnePlus 6T, ale w końcu niższa cena musi mieć w czymś odbicie.

DxOMark

Oliwy do ognia dolewa inny „leakster” – Ice universe z Twittera, który niejednokrotnie podawał sprawdzone informacje. Twierdzi on, że aparat w Mate 20 Pro jest bardzo agresywny, co spowoduje, że Apple i Samsung będą musiały znacząco poprawić swoje sensory w następnym roku.

 

Zobacz także: Facebook Dating nadchodzi!

Jak wspominałem na początku, istnieje prawdopodobieństwo, że zrzut ekranu może być spreparowany. Czas pokaże, czy jest on prawdziwy.

Źródło: smartprix, weibo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.