Nokia 7 Plus: aktualizacja do Androida 9 Pie opóźniona

Kacper Kościański Newsy 2018-09-26

Nokia jest znana ze świetnego wsparcia swoich smartfonów. Czasami jednak każdemu zdarzają się potknięcia, tak jak teraz tej firmie – aktualizacja do Androida 9 Pie na Nokię 7 Plus pojawi się nieco później, niż pierwotnie zakładano.

Aktualizacja do Androida 9 Pie na Nokię 7 Plus opóźniona

CPO Nokii, Juho Sarvikas, wyjaśnił powód opóźnienia na swoim profilu na Twitterze. Napisał on, że aktualizacja do Androida 9 Pie na tytułowe urządzenie napotkała kilka błędów z certyfikacją, jednak zostały one już zażegnane, a firma przeprowadza obecnie ostatnie testy. Oznacza to, że aktualizacja pojawi się jeszcze w tym miesiącu (tak jak planowano), lub w najgorszym przypadku, na początku przyszłego.

Zobacz także: Dzięki temu ROM-owi bardzo łatwo przemienisz Xiaomi Mi 8 w Google Pixela 2

Ja to kupuję. Biorąc pod uwagę wcześniejsze obietnice Nokii, i ta zostanie dotrzymana. Chyba lepiej poczekać odrobinę dłużej i mieć pewność, że aktualizacja jest taka, jak być powinna, prawda? Osobiście uważam, że należy się tutaj Nokii nawet pochwała – firma otwarcie przyznała, że napotkała błędy i z tego powodu aktualizacja zostanie wypuszczona nieco później, a to przecież lepsze, niż aktualizacja byle jakiej jakości. Niestety, wiele innych firm wciąż wypuszcza jak najszybciej niedopracowane aktualizacje, aby tylko sprostać presji ze strony użytkowników.

Źródło: gsmarena • Bogdan

  Jak wygląda PORAŻKA Androida Pie???
  Otóż tak, że Doradca w sieci PLAY poinformował mnie już, że oni nie stawiają na aktualizację Androida, oraz że nie interesuje ich to, ŻE KUPIŁEM NOKIA 7 PLUS na „rynku”, w sklepie za 1699 zł. PLAY nie przewiduje, jako operator, AKTUALIZACJI!!! ŻART???????

 • tymberk

  Czekam ;3

 • Micho

  Przez to opóźnienie kury przestały się nieść 🙂

 • Buka37

  Kurcze, przecież wszyscy na tę aktualizację czekaliśmy :/x