Nokia jest znana ze świetnego wsparcia swoich smartfonów. Czasami jednak każdemu zdarzają się potknięcia, tak jak teraz tej firmie – aktualizacja do Androida 9 Pie na Nokię 7 Plus pojawi się nieco później, niż pierwotnie zakładano.

Aktualizacja do Androida 9 Pie na Nokię 7 Plus opóźniona

CPO Nokii, Juho Sarvikas, wyjaśnił powód opóźnienia na swoim profilu na Twitterze. Napisał on, że aktualizacja do Androida 9 Pie na tytułowe urządzenie napotkała kilka błędów z certyfikacją, jednak zostały one już zażegnane, a firma przeprowadza obecnie ostatnie testy. Oznacza to, że aktualizacja pojawi się jeszcze w tym miesiącu (tak jak planowano), lub w najgorszym przypadku, na początku przyszłego.

Zobacz także: Dzięki temu ROM-owi bardzo łatwo przemienisz Xiaomi Mi 8 w Google Pixela 2

Ja to kupuję. Biorąc pod uwagę wcześniejsze obietnice Nokii, i ta zostanie dotrzymana. Chyba lepiej poczekać odrobinę dłużej i mieć pewność, że aktualizacja jest taka, jak być powinna, prawda? Osobiście uważam, że należy się tutaj Nokii nawet pochwała – firma otwarcie przyznała, że napotkała błędy i z tego powodu aktualizacja zostanie wypuszczona nieco później, a to przecież lepsze, niż aktualizacja byle jakiej jakości. Niestety, wiele innych firm wciąż wypuszcza jak najszybciej niedopracowane aktualizacje, aby tylko sprostać presji ze strony użytkowników.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.