Dzięki temu ROM-owi bardzo łatwo przemienisz Xiaomi Mi 8 w Google Pixela 2

Kacper Kościański Newsy 2018-09-25

Jeśli uwielbiasz swojego Xiaomi Mi 8, ale nie możesz zdzierżyć nakładki MIUI 10, a zamiast tego wolisz „czystego Androida”, to bardzo dobrze trafiłeś. Otóż Xiaomi Mi 8 można bardzo łatwo „przemienić” w Pixela 2, dzięki instalacji niestandardowego ROM-u.

Przemiana Mi 8 w Pixela 2 – o co chodzi?

Użytkownik forum XDA-Developers przeportował „czystego Androida” z Pixela 2 na Mi 8, dodając kilka niezbędnych usprawnień (np. wsparcie dla notcha w Mi 8). Prócz tego, oprogramowanie to jest identyczne jak te, które można znaleźć w Pixelu 2 i Pixelu 2 XL.

Oprogramowanie „Pixel ROM” bazuje na Androidzie-9.0.0_r8 AOSP tag (PPR2.180905.006.A1), a ponadto zawiera aktualne aplikacje Google z Pixela 2 (PPR2.180905.005). Wszystkie funkcje, które posiada Pixel 2 są tutaj obecne (m.in. hotspot Wi-Fi i always-on-display). Całość jest tak bliska oryginałowi, że nawet sklep Play rozpozna Twoje urządzenie jako Pixela 2. Co jeszcze ciekawsze, możliwe będzie nawet zainstalowanie aplikacji Digital Wellbeing, która pierwotnie była dostępna tylko na Pixele oraz Nokię 7 Plus.

Zobacz także: Samsung znów pokazuje, że boi się Huawei. Galaxy P30 i P30+ w drodze

Niestety nie ma róży bez kolców – NFC działa, ale Google Pay już nie. Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, to gotowy ROM możecie pobrać z forum XDA-Developers.

Źródło: androidauthority • LisS

  Google Play nie działa xD takie atrakcje tylko z Xiaomi…

 • Tomasz

  Brak info na ktora za wielu wersji mi 8.

 • Takaszi

  „Niestety nie ma róży bez kolców – NFC działa, ale Google Pay już nie.”, a Magisk nie pomoże?

 • Joanna

  Zakup telefonu, którego nie ma sensu używać na fabrycznym oprogramowaniu i wymaga instalowania jakiegoś na w pół działającego ulepa z xda miał sens 10 lat temu, dzisiaj naprawdę lepiej sobie odpuścić i kupić coś co działa przyzwoicie na fabrycznym oprogramowaniu. Xiaomi robi w sumie nienajgorzej sprzętowo zaprojektowane telefony ale oprogramowanie to niestety koszmar, prawdopodobnie najgorsza nakładka całkowicie rujnująca ogólne wrażenie będąca jakimś kuriozalnym zaprzeczeniem ergonomii i wygody użytkowania, dodatkowo całkowicie niszczy to co działa w Androidzie świetnie i jest fatalnie zaprojektowana na podstawie założeń, kiedy każde nowoczesne oprogramowanie projektuje się tak aby było bezobsługowe tak miui wymaga ciągłego rzeźbienie w skandalicznie opisanych i zaimplementowanych ustawieniach aby telefon działał tak jak powinien. Niezawodność oprogramowania xiaomi to też szeroki ale osobny temat.

  • Tomasz

   Nie ma takiego smartfona na rynku ktory mialby lepszy rom niz dajmy na to los.

   • rebro18

    Napisles to tak jakbyś nie wiedział o czym, typowe, nie znam się ale „dajmy na to” wypowiem się

  • teges

   A ja jestem zadowolony z Miui, a przesiadałem się z Resurrection Remix, czyli najlepszego ROM’u moim zdaniem.
   Czy mi brakuje jakiś rzeczy w Miui? Oczywiście.
   Czy jakaś inna nakładka by mi wystarczyła? Wątpię.
   Przed Resurrection Remix miałem CyanogenMod 13 i 12, stokowy ROM z LG.
   Kusi mnie by zainstalować sobie coś innego niż Miui, ale Miui mnie trzyma czymś, że nie chcę tego robić.

 • haVoc vulTure

  Digital Wellbeing – swietna aplikacja, jedna z nielicznych od google, ktorych uzywam.x