Jeśli uwielbiasz swojego Xiaomi Mi 8, ale nie możesz zdzierżyć nakładki MIUI 10, a zamiast tego wolisz „czystego Androida”, to bardzo dobrze trafiłeś. Otóż Xiaomi Mi 8 można bardzo łatwo „przemienić” w Pixela 2, dzięki instalacji niestandardowego ROM-u.

Przemiana Mi 8 w Pixela 2 – o co chodzi?

Użytkownik forum XDA-Developers przeportował „czystego Androida” z Pixela 2 na Mi 8, dodając kilka niezbędnych usprawnień (np. wsparcie dla notcha w Mi 8). Prócz tego, oprogramowanie to jest identyczne jak te, które można znaleźć w Pixelu 2 i Pixelu 2 XL.

Oprogramowanie „Pixel ROM” bazuje na Androidzie-9.0.0_r8 AOSP tag (PPR2.180905.006.A1), a ponadto zawiera aktualne aplikacje Google z Pixela 2 (PPR2.180905.005). Wszystkie funkcje, które posiada Pixel 2 są tutaj obecne (m.in. hotspot Wi-Fi i always-on-display). Całość jest tak bliska oryginałowi, że nawet sklep Play rozpozna Twoje urządzenie jako Pixela 2. Co jeszcze ciekawsze, możliwe będzie nawet zainstalowanie aplikacji Digital Wellbeing, która pierwotnie była dostępna tylko na Pixele oraz Nokię 7 Plus.

Zobacz także: Samsung znów pokazuje, że boi się Huawei. Galaxy P30 i P30+ w drodze

Niestety nie ma róży bez kolców – NFC działa, ale Google Pay już nie. Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, to gotowy ROM możecie pobrać z forum XDA-Developers.

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.