Dzięki temu ROM-owi bardzo łatwo przemienisz Xiaomi Mi 8 w Google Pixela 2

Newsy

Jeśli uwielbiasz swojego Xiaomi Mi 8, ale nie możesz zdzierżyć nakładki MIUI 10, a zamiast tego wolisz „czystego Androida”, to bardzo dobrze trafiłeś. Otóż Xiaomi Mi 8 można bardzo łatwo „przemienić” w Pixela 2, dzięki instalacji niestandardowego ROM-u.

Przemiana Mi 8 w Pixela 2 – o co chodzi?

Użytkownik forum XDA-Developers przeportował „czystego Androida” z Pixela 2 na Mi 8, dodając kilka niezbędnych usprawnień (np. wsparcie dla notcha w Mi 8). Prócz tego, oprogramowanie to jest identyczne jak te, które można znaleźć w Pixelu 2 i Pixelu 2 XL.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Oprogramowanie „Pixel ROM” bazuje na Androidzie-9.0.0_r8 AOSP tag (PPR2.180905.006.A1), a ponadto zawiera aktualne aplikacje Google z Pixela 2 (PPR2.180905.005). Wszystkie funkcje, które posiada Pixel 2 są tutaj obecne (m.in. hotspot Wi-Fi i always-on-display). Całość jest tak bliska oryginałowi, że nawet sklep Play rozpozna Twoje urządzenie jako Pixela 2. Co jeszcze ciekawsze, możliwe będzie nawet zainstalowanie aplikacji Digital Wellbeing, która pierwotnie była dostępna tylko na Pixele oraz Nokię 7 Plus.

Zobacz także: Samsung znów pokazuje, że boi się Huawei. Galaxy P30 i P30+ w drodze

Niestety nie ma róży bez kolców – NFC działa, ale Google Pay już nie. Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, to gotowy ROM możecie pobrać z forum XDA-Developers.

Źródło: androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x