Qualcomm oskarża Apple o kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi

Kacper Kościański Newsy 2018-09-25

Nie jest tajemnicą, że Qualcomm zbytnio nie lubi się z Apple. Ta dwójka nie przepuści żadnej okazji, by ciągać się po sądach. Tym razem Qualcomm oskarżył Apple – i to o coś bardzo poważnego. Dzieje się!

Qualcomm oskarża Apple to kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi

Kilka pozwów później Apple zdecydowało o rezygnacji z Qualcomma jako dostawcy komponentów. Właśnie dlatego wszystkie tegoroczne iPhone’y zostały wyposażone w chipy modemowe wyprodukowane przez firmę Intel – jeszcze w 2016 i 2017 roku ten komponent dostarczał także Qualcomm. Dziś właśnie Qualcomm oskarżył Apple o kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi. Co najciekawsze, ten pierwszy twierdzi, że ma na to dowody.

Zobacz także: Top 4 najgorsze pomysły, na jakie wpadli twórcy smartfonów z Androidem

Dzisiejsze oskarżenie mówi, że producent iPhone’ów był zaangażowany w „wieloletnią kampanię niechlujnego, niewłaściwego i oszukańczego zachowania … w celu ulepszenia chipsetów modemów niskiej jakości, w tym tych produkowanych przez Intela (czyli konkurenta Qualcomma), aby umożliwić używanie takich chipsetów w urządzeniach Apple, którego ostatecznym celem było porzucenie Qualcomma na rzecz Intela. ” Jak nie trudno się domyślić, z pewnością chodzi o pieniądze.

Sprawa jest skomplikowana i póki co nie jesteśmy w stanie wskazać kto ma racje. Z pewnością w niedalekim czasie zrobi to sąd. A jak było Waszym zdaniem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena • A12 Bionic bije na głowę wszystkie Snapdragony na rynku, więc aż kusi tutaj zarzucić lekką teorią spiskową. Ale cóż, zobaczymy co z tego będzie

 • Dragon84

  Jedni małpują od Apple design i nowinki techniczne a tu okazuje się że jedna z największych producentów na świecie kradnie. Afera goni aferę.

 • Si3wc4

  Uważam że coś może w tym być. W końcu tyle lat Intel był z tyłu jeśli chodzi o rozwiązania modemowe i nikt nie chciał stosować modemów w/w firmy, a tu nagle samo Apple postanowiło zacząć korzystać z ich rozwiązań.
  Czyżby nagle tak rozwinęli swą technologię, e taki gigant zaczął brać ich na poważnie?

  Swoją drogą zastanawiam się, czemu artykuł nie wyszedł spod ręki Pana Mariusza tylko Pana Michała.
  W końcu na tym portalu to Pan Mariusz lubi się chwalić informacjami związanymi z Apple…

 • Tomasz

  Ogryzkowi nie mozna ufac. Ktos go w koncu nagryzl i wyrzucil 😉

 • Dtech

  Cóż… Nie ważne jak byle mówili.

 • patryk.t
 • Krzysztof Nowacki

  Ja tam bym się nie zdziwił, gdyby to okazało się prawdą. W końcu Apple jest znane z tego, że chętnie korzysta z pomysłów innych.

 • RS2_15237_THE_END

  Jak było Naszym zdaniem? Tylko Maciej Wróżbita może to wiedzieć….x