ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
qualcomm vs apple

Qualcomm oskarża Apple o kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie jest tajemnicą, że Qualcomm zbytnio nie lubi się z Apple. Ta dwójka nie przepuści żadnej okazji, by ciągać się po sądach. Tym razem Qualcomm oskarżył Apple – i to o coś bardzo poważnego. Dzieje się!

Qualcomm oskarża Apple to kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi

Kilka pozwów później Apple zdecydowało o rezygnacji z Qualcomma jako dostawcy komponentów. Właśnie dlatego wszystkie tegoroczne iPhone’y zostały wyposażone w chipy modemowe wyprodukowane przez firmę Intel – jeszcze w 2016 i 2017 roku ten komponent dostarczał także Qualcomm. Dziś właśnie Qualcomm oskarżył Apple o kradzież kodu źródłowego i przekazanie go Intelowi. Co najciekawsze, ten pierwszy twierdzi, że ma na to dowody.

Zobacz także: Top 4 najgorsze pomysły, na jakie wpadli twórcy smartfonów z Androidem

Dzisiejsze oskarżenie mówi, że producent iPhone’ów był zaangażowany w „wieloletnią kampanię niechlujnego, niewłaściwego i oszukańczego zachowania … w celu ulepszenia chipsetów modemów niskiej jakości, w tym tych produkowanych przez Intela (czyli konkurenta Qualcomma), aby umożliwić używanie takich chipsetów w urządzeniach Apple, którego ostatecznym celem było porzucenie Qualcomma na rzecz Intela. ” Jak nie trudno się domyślić, z pewnością chodzi o pieniądze.

Sprawa jest skomplikowana i póki co nie jesteśmy w stanie wskazać kto ma racje. Z pewnością w niedalekim czasie zrobi to sąd. A jak było Waszym zdaniem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy