Słysząc daną piosenkę na imprezie lub w sklepie często zastanawiamy się co to za utwór, bo być może chcemy dodać go do swojej playlisty. Posiadanie smartfona jest w takiej sytuacji błogosławieństwem – wystarczy wyjąć urządzenie, uruchomić jeden z programów rozpoznających muzykę i voila – tytuł piosenki pojawia się na naszym smartfonie. Shazam to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu. Już wkrótce, dzięki Apple, będzie ona jeszcze lepsza. 

Shazam będzie lepszy dzięki… Apple. Dlaczego?

Kilka miesięcy temu Łukasz informował Was o tym, że Apple planuje wykupić Shazama. Transakcja do skutku doszła dzięki olbrzymim pieniądzom – gigant z Cupertino za zakup zaproponował aż 400 milionów dolarów. Od początku przypuszczaliśmy, że celem Apple jest zintegrowanie funkcji dostępnych w Shazamie ze swoim ekosystemem urządzeń. Okazuje się jednak, że fani Androida również mogą liczyć na dobre wieści.

Zobacz także: Jak zakończyła się afera związana z Galaxy S7 Edge, który eksplodował?

Nie przedłużając – co dobrego czeka nas w przyszłości? Gigant z Cupertino usunie reklamy z bezpłatnej wersji aplikacji. Do tej pory były one dość nachalne i przeszkadzały w używaniu programu. Decyzja o wyłączeniu materiałów sponsorowanych jest zatem swietną wiadomością dla wszystkich fanów Shazama. Niestety na temat transakcji nie wiemy niczego więcej – prawdopodobnie w najbliższym czasie powinni pojawić się kolejne informacje o tym, czego możemy się spodziewać.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.