Apple co roku lubi się chwalić, jakie to nowe iPhone’y są wytrzymałe. Takie stwierdzenia szybko zostają jednak obalone, czego dowodzą wielokrotnie przeprowadzone testy wytrzymałości (o tym jak wygląda „ogólna” wytrzymałość iPhone’a XS Max pisał już Michał). Tegoroczne urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka reklamowane są jako smartfony z „najwytrzymalszym szkłem, jakie kiedykolwiek zastosowano w smartfonach”. Dziś skupimy się na tym jednym aspekcie. Niestety jak się okazuje, można to stwierdzenie włożyć między bajki…

Jak radzą sobie iPhone’y z „najwytrzymalszym szkłem w smartfonie” w teście upadku?

W teście przeprowadzonym przez SquareTrade możemy zauważyć, że iPhone’y XS oraz XS Max to wciąż bardzo delikatne sprzęty. Oba zostały zrzucone z wysokości sześciu stóp (ok. 180 cm) i oba… doszczętnie się potłukły. Zresztą, zobaczcie sami:

Zobacz także: Poważna awaria Home.pl – nie działa SkyCash i wiele innych portali

Powyższy test jest doskonałym przykładem, że nie można całkowicie wierzyć zapewnieniom marketingowców. Trzeba jednak przyznać, że nowe iPhone’y są rzeczywiście „piwo-odporne” – oba urządzenia przetrwały ponad 30 minut w złocistym trunku. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że mało który szklany smartfon przetrwa tego typu upadek – nie na miejscu jest jedynie reklamowanie tych iPhone’ów jako smartfonów z „najwytrzymalszym szkłem, jakie kiedykolwiek zamontowano w smartfonie”.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.