Najnowsze zwiastuny firmy OnePlus sugerują, że OnePlus 6T zostanie faktycznie zapowiedziany oficjalnie już niedługo. Ma to nastąpić w połowie października, najprawdopodobniej 17 października. Urządzenie będzie wyposażone w mniejsze wycięcie niż jego poprzednik, co powinno dawać rezultat w postaci większego ekranu bez zwiększania wielkości urządzenia.

OnePlus 6T na grafice promocyjnej

W Internecie pojawił się właśnie kolejny zwiastun urządzenia, na którym widać napis: „Unlock The Speed” czyli po prostu odblokuj prędkość. OnePlus wyraźnie bawi się tu słowami, kładąc jednocześnie nacisk na funkcję Face Unlock oraz szybkość działania urządzenia. Odblokowywanie smartfona skanerem twarzy uznawane jest za jedno z najlepszych obecnie na rynku. Warto jednak przypomnieć, że działa ono jedynie w 2D, a nie w 3D jak u Apple. Tak więc takie rozwiązanie nie jest do końca bezpieczne. Z drugiej jednak strony nie wymaga ono zamontowania kilku sensorów, przez co wycięcie na górze wyświetlacza jest małe. Fani urządzeń mobilnych, którzy nienawidzą tak zwanego notcha powinni być uradowani, gdyż ten prezentuje się naprawdę ładnie. Jest to subtelnie umieszczony przedni aparat na środku górnej części wyświetlacza.

OnePlus 6T

Zobacz także: Jaki będzie Galaxy S10?

Przypomnę, ze mimo iż na plakacie nie jest to pokazane, to OnePlus 6T będzie miał czytnik linii papilarnych w ekranie. Będzie to prawdopodobnie skaner ultradźwiękowy. Jeżeli chodzi o pozostałe parametry flagowca, to powinna być porównywalna ze specyfikacją OnePlus 6, w której zastosowano układ Qualcomm Snapdragon 845 i do 8 GB RAM, a także konfigurację z dwoma kamerami i maksymalnie 256 GB nierozszerzalnej pamięci flash. Przypomnę, że w OnePlus 6T nie będzie złącza audio. Można jednak spodziewać się nieco większej ceny, niż w przypadku modelu 6, a to za sprawą skanera linii papilarnych w ekranie. Podwyżka ma wynieść około $30 względem poprzedniej generacji smartfonów OnePlus.

Źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.