WhatsApp to internetowy komunikator, który używany jest przez ogromną ilość użytkowników. Świadczy o tym, chociażby jego liczba pobrań – aplikacja na smartfonach z Androidem zainstalowana została ponad miliard razy! Na całe szczęście program wciąż się rozwija, zatem pojawiają się w nim nowe funkcje. Najświeższa aktualizacja WhatsAppa w wersji beta zawiera nowość znaną z Androida 9 Pie.

Jeżeli korzystasz z Androida 9 Pie, to najnowsza aktualizacja WhatsAppa powinna Ci się spodobać!

Jeżeli korzystacie z internetowych komunikatorów, to zapewne wiecie, jak często za ich pomocą dzielimy się różnymi zdjęciami. Nie zawsze chcemy jednak odczytywać wiadomość od razu po jej otrzymaniu, natomiast możliwość jej podglądu jest bardzo ważna. Od teraz WhatsApp w systemie Android 9 Pie pozwala nawet na podgląd otrzymywanych obrazów! Po otrzymaniu wiadomości wystarczy ją rozwinąć, by grafikę zobaczyć w znacznie większym rozmiarze. Co najważniejsze zaraz pod nią (lub nad nią) ujrzeć można pozostałe wiadomości. Wygląda to naprawdę świetnie!

Zobacz także: Reklamy w MIUI to fakt.

Niestety nowa funkcja nie jest doskonała – ze względu na ograniczenia w kodzie aplikacji, nieco gorsze, lecz podobne udogodnienie, obecne do tej pory w WhatsAppie również na starszych wersjach Androida, musiało zostać usunięte. Coś za coś. Co myślicie o tym udogodnieniu? Dajcie znać!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.