Texas InstrumentsZoom OMAP34x-II jest dalszym kuzynem znanego już nam Compulab Exeda.

Jest to kolejna wcielenie zestawu zaprezentowanego rok temu, jednak Mobile Development Kit drugiej generacji ma bardziej przyjazną formę – nie jest to już duża płyta, ale zgrabne urządzenie, które przypomina zwykły telefon.
Cały zestaw składa się z urządzenia Zoom MDP i płyty z rozszerzeniami. Sercem urządzenia Zoom MDP jest układ OMAP 3430. Zoom MDP jest wyposażony tak jak nowoczesny telefon komórkowy, w 256MB pamięci SDRAM i 512 MB pamięci NANDO.
Do komunikacji używa technologii Bluetooth, WiFi, i FM TX/RX złącza USB oraz GPS. Handheld jest wyposażony w złącze HDMI i video, głośniki stereo i baterię 1100 mha. Do tego ekran dotykowy WVGA o przekątnej 4,1″, klawiatura qwerty, aparat 8Mpx dwa akcelerometry, gniazdo karty pamięci SD. Dokładne wymiary urządzenia to 121x140x21mm.
Zoom MDP może być podłączony do karty z rozszerzeniami, która wchodzi w skład zestawu, poprzez złącze 200 pin. Karta zawiera gniazdo 10/100 BASE-T, pięć portów mini USB, złącze JTAG i UART.

Cena zestawu to $1150 bez modemu 3G, $1399 z modemem 3G. Jest to, podobnie jak Compulab Exeda, sprzęt dla profesjonalistów, chociaż cena nie jest aż tak bardzo wysoka.
Dla amatorów firma Texas Instruments wprowadziła Beagle Board, którego cena jest kilka razy mniejsza od TI Zoom OMAP34x-II Mobile Development Kit. Oprócz platformy Texas Instruments OMAP jest jeszcze Qualcomm układ wykorzystywany w T-mobile G1, w Polsce Era G1, w szczególności w wersji developerskiej.

(ź) androidal

Skomentuj na Forum Era G1

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.