Reklamy w MIUI to fakt. Cena, jaką trzeba zapłacić za niską cenę smartfonów Xiaomi

mm Michał Derej Newsy 2018-09-20

Jeżeli na bieżąco przeglądacie naszą stronę, to z pewnością wiecie, że Xiaomi zdecydowało się na umieszczanie reklam w systemie MIUI – kilka dni temu o tym fakcie informował Was nawet Łukasz. Teraz jednak firma opublikowała wyjaśnienie w tej sprawie. Dlaczego zatem w aplikacjach chińskiego giganta pojawiają się (a także będą pojawiać się w przyszłości) reklamy i materiały sponsorowane?

Reklamy w MIUI. Dlaczego niektórzy z nas muszą je oglądać?

Xiaomi poinformowało nas, że reklamy w MIUI to po prostu model biznesowy firmy. Dokładniej informowałem Was już o tym nieco ponad pół roku temu – warto jednak szybko przypomnieć kilka kwestii. Materiały sponsorowane chińskiemu gigantowi zapewniają stały przypływ gotówki ze smartfonów, na których Xiaomi nie zarabia zbyt wiele – CEO firmy wielokrotnie informował nas, że w przypadku urządzeń mobilnych firma wychodzi praktycznie na zero, licząc na to, że użytkownicy zdecydują się na zakup innych produktów z logo „Mi”. Przedstawiciel firmy dodał, że w założeniu reklamy mają nie przeszkadzać użytkownikom oraz być konfigurowalne.

Zobacz też: Bouncer to świetny program, który pozwoli Wam dbać o swoją prywatność.

Reklamy pozwalają zatem Xiaomi na sprzedaż smartfonów w tak niskiej cenie – resztę gotówki firma odbiera od reklamodawców. Co sądzicie o tej sytuacji? Czy bylibyście zadowoleni, gdyby reklamy zaczęły wyświetlać się w systemie Waszego smartfona?

Źródło: The Verge

x