Playstation to już legenda, obecna na rynku już prawie 25 lat. Właśnie z okazji nadchodzących urodzin, Sony zapowiedziało Playstation Classic, czyli nieco przebudowane Playstation 1 (PSX). Już wiem co chcę pod choinkę!

Playstation Classic zapowiedziane

Pamiętacie erę PSX? Poczciwy „szarak” już na zawsze zapisał się na kartach historii za sprawą świetnych gier, przy których wielu z Was spędziło wiele wieczorów. Wspaniałomyślne Sony postanowiło dać PSX-owi drugie życie, właśnie za sprawą Playstation Classic. Wspomniana konsola prócz oryginalnego PSX-a jest o aż 45% mniejsza i posiada od razu zainstalowane 20 tytułów (konsola nie będzie czytać płyt – grać będzie można tylko w zainstalowane już 20 gier). Póki co ujawniono tylko pięć gier: Final Fantasy VII, Jumping Flash, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 oraz Wild Arms.

Zobacz także: Bateria w tegorocznych iPhone’ach to porażka

Cenę konsolki ustalono na 449 zł. W zestawie prócz samej konsoli znajdziemy kabel HDMI, kabel USB i dwa pady pozbawione analogów.

playstation classicZ pewnością kupię tę konsolkę do swojej kolekcji. Obecnie ogrywam tytuły ekskluzywne na swoim PS4 Pro, jednak od dłuższego czasu mam w planach nadrobić zaległości na starszych konsolach. A Wy skusicie się na taki powrót do przeszłości? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Youtube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.