iPhone Xs iPhone Xr

Oto pojemność baterii tegorocznych iPhone’ów. Jest… kiepsko

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Tegoroczne iPhone’y cały czas są obecne na ustach wielu osób. Szczególne kontrowersje wzbudzają ich ceny, bowiem za wariant iPhone’a XS Max z największą pojemnością (512 GB) trzeba zapłacić astronomiczne 7219 zł. Coś mi się jednak wydaje, że pojemność baterii w tych urządzeniach także nie przypadnie wielu osobom do gustu.

iPhone XS, XS Max oraz XR – pojemność baterii

iPhone’y nigdy nie przodowały pod względem długości działania na jednym ładowaniu. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nic się w tej kwestii nie zmieni – chiński regulator TENAA ujawniła pojemność baterii we wspomnianych modelach… i nie jest zbyt dobrze. Prezentuje się to tak:

  • iPhone XS – 2658 mAh (mniej niż zeszłoroczny iPhone X)
  • iPhone XS Max – 3174 mAh
  • iPhone XR – 2942 mAh

Zobacz także: Tegorocznego Galaxy A7 czeka niezły lifting. Trzy aparaty w standardzie?

Powiem szczerze, że nie wygląda to dobrze. Pod względem baterii Apple jest wciąż w tyle. Także i w tym roku właściciele iUrządzeń będą musieli nosić przy sobie powerbanka. Oczywiście pojemność baterii nie zawsze przekłada się na czas działania urządzenia, bo ważna jest też tutaj optymalizacja systemu, aczkolwiek nie wydaje mi się, by Apple poczyniło w tym kierunku wyraźne kroki w przód. Cóż, może w przyszłym roku.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy