Acer Extend umożliwi zamianę smartfona w laptopa

Łukasz Pająk Newsy 2013-09-04

acer extend

Targi IFA to nie tylko prezentacje nowych urządzeń, które niedługo mają pojawić się na rynku. Znajdziemy również wiele stoisk pokazujących prototypowe rozwiązania mające urzeczywistnić się w niedalekiej przyszłości. Tak też postanowił zrobić Acer.

Tajwańska marka zaprezentowała laptop bez najważniejszych podzespołów. W takim razie co ma zarządzać tego typu notebookiem? Oczywiście smartfon, który będziemy mogli podłączyć za pomocą specjalnego kabla MHL. Sam laptop to wyświetlacz, klawiatura i bateria o pojemności 6000mAh. Nie zabrakło oczywiście portów USB. Jeden w wersji 1.0 do podłączenia myszki oraz dwa nowszej edycji 2.0 dla – na przykład – pendrive’ów.

Pomysł interesujący, ale Acer mógł pomyśleć o zastosowaniu miejsca na zadokowanie telefonu, jak to ma miejsce w przypadku Asusa Padfone, aniżeli stosowanie kabli.

Przewidywana premiera, przy sporym zainteresowaniu, została ustalona na pierwszą połowę przyszłego roku. Spodziewana cena to około 1700zł. Oczywiście dotyczy ona całego zestawu, ze smartphonem włącznie. W przypadku prezentacji do dyspozycji był zmodyfikowany Acer Liquid E2.

źródło: TheDroidGuy


 • PhoneM

  Jeszcze niecały rok temu jakiś gość zaprojektował takie cacko i wrzucił na startup, ale się nie przyjęło. No i te przypuszczenia, że niedługo ktoś ten patent kupi… no i kupił 🙂

 • Kolo_109

  Wszystko fajnie, tylko mam jedno pytanie – po co? W czym jest to lepsze od zwykłego zestawu laptop + smartfon?

 • zwierzak2003

  To już było kilkukrotnie i to w lepszej formie.

  Asusa Padfone to akurat słaby przykład, bo on korzysta z rozwiązań Asus Transformera i mu jest najbliżej.

  Motorola miała coś lepszego: Laptop Dock, który rozwiązywał problem z kablem. Ale to rozwiązanie tylko dla 1 producenta, a rozwiązanie Acera jest „uniwersalne”. Oczywiście za Laptop Dock przemawia jeszcze jedna poważna korzyść, uruchamiany był specjalny system operacyjny, który umożliwiał pracować na nim jak na zwykłym laptopie.x