acer extend

Targi IFA to nie tylko prezentacje nowych urządzeń, które niedługo mają pojawić się na rynku. Znajdziemy również wiele stoisk pokazujących prototypowe rozwiązania mające urzeczywistnić się w niedalekiej przyszłości. Tak też postanowił zrobić Acer.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Tajwańska marka zaprezentowała laptop bez najważniejszych podzespołów. W takim razie co ma zarządzać tego typu notebookiem? Oczywiście smartfon, który będziemy mogli podłączyć za pomocą specjalnego kabla MHL. Sam laptop to wyświetlacz, klawiatura i bateria o pojemności 6000mAh. Nie zabrakło oczywiście portów USB. Jeden w wersji 1.0 do podłączenia myszki oraz dwa nowszej edycji 2.0 dla – na przykład – pendrive’ów.

Pomysł interesujący, ale Acer mógł pomyśleć o zastosowaniu miejsca na zadokowanie telefonu, jak to ma miejsce w przypadku Asusa Padfone, aniżeli stosowanie kabli.

Przewidywana premiera, przy sporym zainteresowaniu, została ustalona na pierwszą połowę przyszłego roku. Spodziewana cena to około 1700zł. Oczywiście dotyczy ona całego zestawu, ze smartphonem włącznie. W przypadku prezentacji do dyspozycji był zmodyfikowany Acer Liquid E2.

 

źródło: TheDroidGuy
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.