asus fonepad 7Producenci muszą się naprawdę namęczyć, aby wymyślić coś oryginalnego do zaprezentowania na dzisiejszy mobilny rynek. Asus po intrygującym pomyśle połączenia tabletu i smartphone’a w Padfone, postanowił zaprezentować Fonepada 7, który określany jest jako hybryda… również tabletu i smartphone’a, ale na inny sposób.

Najnowszy Asus charakteryzuje się 7-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1280×800. Wewnątrz obudowy znajdziemy układ Intela – Atom Z560 z 1GB RAM- dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,6GHz. W stosunku do poprzednika to właśnie ten element jest główną zmianą. Idąc dalej, za grafikę odpowiada PowerVR SGX 544MP2. Pamięć wbudowana dla użytkownika wynosi 8GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Aparat przedni został wyposażony w 5MPx matrycę. A wszystko to pod kontrolą Androida 4.2.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Z okazji premiery Asus zaprezentował również filmik promocyjny:

Fonepad 7 według korporacji ma stanowić hybrydę, która łączy zalety tabletu, czyli duży wyświetlacz, a przy okazji możemy również z tego urządzenia zadzwonić. Przy niezbyt wygórowanej cenie możemy mieć do czynienia z idealnym urządzeniem dla uczniów i studentów.

 

źródło: TheDroidGuy
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.