O nadchodzącym flagowcu Nokii piszemy już od jakiegoś czasu. Zaledwie wczoraj Kacper wspominał, że Nokia 9 prędko nie pojawi się na rynku. Na osłodę jednak możemy przyjrzeć się konceptowi, który bazuje na wcześniejszych wyciekach dotyczących flagowca.

Zobacz także: Prezes Samsunga wypowiada się na temat Galaxy S10 i zdradza pierwsze informacje

Tak będzie wyglądała Nokia 9

Kanał YouTube zatytułowany „Concept Creator” właśnie opublikował wideo, na którym widzimy Nokię 9 w pełnej krasie. Przypomnę, że film ten jest zainspirowany niedawnymi wyciekami Nokii 9. Najciekawszym obszarem urządzenia jest jego tylny panel. Widzimy tu aż pięć kamer. Samo wideo koncepcyjne trwa dwie i pół minuty i możecie je obejrzeć poniżej.

Jak widać na powyżej zamieszczonym filmie, Nokia 9 jest wykonana z metalu i szkła i ma naprawdę cienkie ramki nad i pod wyświetlaczem. Dodatkowo wyświetlacz urządzenia jest zaokrąglony na bokach, co nie powinno być zaskakujące, ponieważ taki zabieg zastosowano w Nokii 8 Sirocco. Tylne kamery i lampa LED są umieszczone w sześciokątnym kształcie, z dodatkowym aparatem zawartym w środku wszystkich pozostałych. Widać tu także nazwę marki ZEISS. Warto pamiętać, że jest to tylko smartfon koncepcyjny, który został stworzony przez stronę trzecią, jednak prawdopodobnie właśnie tak będzie wyglądała Nokia 9.

Jeżeli chodzi o specyfikację, to w urządzeniu można spodziewać się:

  • 5,7-calowego wyświetlacza OLED od LG
  • Procesora Snapdragon 845
  • 6 GB RAM
  • Skanera linii papilarnych w ekranie
  • Aparatu z pięcioma obiektywami i 5-krotnym zoomem

Źródło: androidheadlines, youtube

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.