Kilka miesięcy temu Xiaomi wydało model Redmi 6 w Chinach. Recenzja Xiaomi Redmi 6 została napisana przez Łukasza, polecam ją przeczytać. Teraz firma szykuje się na wydanie serii Redmi Note 6. W sierpniu popularny użytkownik Twittera – Roland Quandt podzielił się informacjami na temat wariantów kolorystycznych modelu. Dzisiaj z kolei wyciekło zdjęcie Xiaomi Redmi Note 6 Pro na Twitterze. Na obrazku widzimy też specyfikację modelu.

 

Zobacz także: Samsung ujawnia informacje na temat Galaxy S10

Parametry Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Dla przypomnienia Redmi 6 Pro został wydany w lipcu tego roku i miał znienawidzonego notcha. Na poniżej zamieszczonym obrazku nie widać, czy Redmi Note 6 Pro też go ma, ale można się tego spodziewać – proporcje ekranu to 19:9. Prawdopodobnie w urządzeniu pojawi się:

  • 6,26-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD+
  • Podwójny aparat z tyłu 12 MPx + 5 MPx z wielkością piksela na poziomie 1,4 µm oraz dual pixel autofocus
  • Podwójny przedni aparat 20 MPx + 2 MPx
  • Bateria o pojemności 4000 mAh
  • Skaner linii papilarnych

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Cena i dostępne warianty Redmi Note 6 Pro

Póki co nie wiadomo, jaki procesor pojawi się w urządzeniu. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że w smartfonie zobaczymy starego Snapdragona 636, jednak więcej źródeł wskazuje na Snapdragona 660 lub nawet 670. Smartfon dostępny będzie w kilku opcjach: 32 GB pamięci wewnętrznej + 3 GB RAM lub 64 GB pamięci wewnętrznej + 4 GB RAM. Urządzenie pojawi się w 3 kolorach: złotym, niebieskim, czarnym. W Europie urządzenie ma kosztować miedzy 200 a 250 euro. Jest to całkiem rozsądny stosunek jakości do ceny smartfona, ale tego można było się spodziewać po Xiaomi. Ponadto można oczekiwać, że urządzenie pojawi się na rynku już jesienią.

Źródło: gizmochina, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.