ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Flagi w Google Chrome

Google Chrome z nowymi funkcjami. Na jedną czekałem wieki!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Zespół odpowiedzialny za przeglądarkę Google Chrome stara się, aby była ona tak bezpieczna i łatwa w obsłudze, jak to tylko możliwe, a najnowsze usprawnienia ogłoszone na początku tego tygodnia są ważnym krokiem w tym kierunku. Chrome 70 beta jest już dostępny do pobrania na Androida, macOS, Linux, Chrome OS i Windows, a wśród wielu dodatków skierowanych do programistów jest też kilka zaprojektowanych specjalnie dla użytkowników.

Zobacz także: Ah te ceny nowych iPhone’ów

Google Chrome i skaner linii papilarnych

Najważniejszą funkcją, na którą tak długo czekałem, jest umożliwienie stronom internetowym dostępu do czytnika linii papilarnych i „identyfikacji kształtu”. Obsługa czytników linii papilarnych jest przydatna na stronach internetowych, które implementują interfejs API, dzięki czemu Touch ID może być używany do uwierzytelniania 2-czynnikowego.

Google Chrome skaner linii papilarnych

Co więcej, Chrome na Androida używa „identyfikacji kształtu”, który opiera się na trzech różnych interfejsach API do wykrywania twarzy, kodów kreskowych i tekstu łacińskiego w obrazach w Internecie. Kolejną interesującą zmianą ogłoszoną przez programistów jest to, że począwszy od tej wersji przeglądarki Chrome nie będzie już zawierać numeru kompilacji systemu Android i iOS w łańcuchu identyfikacji użytkownika.

Google Chrome bardziej bezpieczny

Zmiana ma na celu zapobieganie kierowaniu na exploity, pobieraniu linii papilarnych i innych nadużyć, które mogą doprowadzić do naruszenia danych osobowych. Większość innych ulepszeń zawartych w Chrome 70 beta jest przeznaczona dla programistów, więc nie będziemy ich wymieniać, ale możesz znaleźć je wszystkie pod linkiem źródłowym.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy